Çok hoş ‘DANTEL YAKALI HIRKA’ modeli ve yapılışı

Çok hoş ‘DANTEL YAKALI HIRKA’ modeli ve yapılışı
21 Mart 2013 tarihinde eklendi, 1.746 kez okundu.

dantel yakalı hırka modeli nasıl yapılır nasıl hazırlanır detaylı resimli anlatım yapılışı 

Örgü işi yapan profesyonel bir kişi tarafından gerçekten önemli bir tasarım ile hazırlanan çok hoş örgü hırka modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz hanımlar. Rengi, tasarımı ve modeli ile çok özel bir yapıya sahip olan bu dantel yakalı hırka modelini görür görmez eminim çok etkilenecek ve bu özel parçayı kendiniz için hazırlamak isteyeceksiniz. Kendi el emeğinize güvenerek bu özel parçayı inanın bana rahatlıkla hazırlayabilir ve bu özel hırkayı kış aylarında hazırlayacağınız özel kombinleriniz içerisine ekleyebilirsiniz. Giydiğiniz andan itibaren bambaşka bir görünüme kavuşabilmenizi sağlayacak bu özel hırkayı sakın kaçırmayın!

MALZEME: Nako Bambu

RENK NO: 275(5 yumak)60 (9 yumak)

ŞİŞ NO: Beş

ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz örgü, dantelörgü

Dantel Yakalı Mor Hırka

Dantel Yakalı Mor Hırka Yapılışı

ÖN: Atmış renk numaralı iplikle beş ilmek başlanır, yirmiyedi ilmek edene kadar her sırada iki’şer ilmek çoğaltılır. Otuzaltı santimetre örülerek kol evi kesimi için kenarlarda üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmiüç santimetre daha yapılarak bütün ilmekler üç kademede bitirilip tamamlanır.

ARKA: Atmış renk numaralı iplikle seksensekiz ilmek başlanır, düz yapılır. Otuzaltı santimetre örülerek kol evi için kenarlarda üç+iki+bir ilmek kesilir. Yirmi santimetre daha örülerek arada yirmiiki ilmek arka yaka için kesilir. Omuzlarda kalan yirmiyedi’şer ilmek üç kademede bitirilerek tamamlanır.

KOL: Atmış renk numaralı iplikle elli ilmek başlanır, iki sırada bir toplam atmışbeş ilmek olana kadar artırılır. Yirmibir santimetre yapılarak kol evi için kenarlarda üç+iki+bir ilmek kesilir. On ilmek kalana kadar her sırada bir’er ilmek azaltarak kalan on ilmek bir defada kesilip bitirilir. İki sıra aralarda iki’şer zincir çekerek üç’lü trabzan örülür. Yeniden elli ilmek çıkarılarak yedi santimetre düz örülür. Beş sıra aralarda iki’şer zincir çekilerek üç’lü trabzan yapılarak bitirilir.

DANTEL: İkiyüzyetmişbeş renk numaralı iplikle kol uçlarına ve bütün yaka için yapılan beş sıra üç’lü trabzanın üzerine model yapılır.

1.sıra: Yapılan üç kutu sekiz tane trabzanla doldurulur. Altı tane zincir çekilerek iki kutu atlanıp tekrar üç kutuya sekiz ilmek doldurulur.

2.sıra: Altı dolgu örülerek altı tanet zincir yapılarak alttaki zincire batırılır. Üç zincir yapılaarak tekrar alttaki zincire batırılır. Altı zincir çekilir. Üç sıra bu şekilde yapıldıktan sonra üç. sıraya geçilir.

3.sıra: Üç trabzan örülerek yedi zincir çekilir. Çekilen üç zincire bir’er kere batırılır. Altı zincir çekerek aynı yere yeniden batırılıp kutu yapılır.

4.sıra: Bir trabzan yapılıp altı zincir çekilir. Çiçeğin oluştuğu kutuya birer zincir yapılarak dokuz tane direk örülür.

5.sıra: Beş zincir yapılarak direklere iki’şer zincir çekip altı’şar kutu örülerek tamamlanır.

6.sıra: Atmış renk numaralı iplikle yedi’şer adet zincir yapılıp sık iğne şeklinde batırılarak tamamlanır.

Bir önceki yazımız olan Nako Turuncu Bolero Modeli Yapılışı (Anlatımlı) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kırmızı Yazlık Bluz
Yazlık Örgü İsteyenlere ‘ÖRGÜ YAZLIK BLUZ’ Yapılışı

örgü işi yazlık bluz modeli örneği tasarımı nasıl yapılır nasıl hazırlanır açıklamalı yapılışı Yaz ayları için hazırlanan çok hoş bir...

Kapat