Çok özel “Örgü Kadın Beresi” örneği ve yapılışı

Çok özel “Örgü Kadın Beresi” örneği ve yapılışı
5 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.549 kez okundu.

örgü kadın beresi örneği nasıl yapılır açıklamalı yapılışı hazırlanışı nasıl yapılır

Örgü işi yapan maharetli bir el tarafından büyük bir emek neticesinde hazırlanan gerçekten harika bir “örgü kadın beresi” ve detaylı açıklamalı anlatımı ile sizlerleyiz kızlar. Farklı ama göze hoş gelen tasarımı ile dikkat çeken bu örgü kadın beresini gördüğünüz andan itibaren çok etkilenecek ve bu özel tasarımı hayata geçirmek için çabalar sarfedeceksiniz. Kış aylarının gelmesi ile birlikte daha fazla ihtiyaç duyduğunuz berenin, sizler için seçtiğimiz bu özel tasarımını mutlaka ama mutlaka değerlendirmelisiniz kızlar.

Rengarenk yapısı, desenleri ve motifleri ile fark yaratan bu bere gerçekten özenli bir çalışma neticesinde hazırlanmış. Evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabileceğiniz “örgü kadın beresine” dilerseniz gelin birlikte bakalım ve bu özel seçeneği birlikte inceleyelim.

Çok özel “Örgü Kadın Beresi” örneği ve yapılışı

Malzemeler

  • Orta Kalınlıkta Yün
  • Şiş No. 5

Hazırlanışı

70 ilmek ile başlanır. 6 sıra 1 ters 1 düz lastik örülür. Mavi renk iple 3 ilmek ters örülür, beyaz ilmek boş alınır. 3 ilmek mavi ters örülür, 1 beyaz ilmek boş alınır. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür.

Örgünün tersinde beyaz iple boş bıraktığımız ilmekler dahil bütün ilmekler ters örülür. Mor ipe geçilir. 1 ilmek mor ters örülür. 1 beyaz ilmek boş alınır, 3 ilmek mor ters örülür. 1 beyaz ilmek boş alınır, sonraki sırada beyaz iple boş alınan ilmekler dahil ters örülür. Bu şekilde 14 cm örülüp, örgü kesilerek kapatılır. İki tarafından dikilerek bere tamamlanır.

 

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2013 Örgü saçlar
Yeni yılın en iddialı ve şık “Örgü Saçları”

2013 örgü saç modelleri trendleri çeşitleri örnekleri en güzel en yeni Yeni yılın en iddialı ve en şık "örgü saçlarını"...

Kapat