Çok şık Bayan Bere örneği ve detaylı anlatım yapılışı

Çok şık Bayan Bere örneği ve detaylı anlatım yapılışı
30 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 1.293 kez okundu.

bayan beresi örneği modeli nasıl yapılır bahar beresi yapılışı detaylı anlatım

Örgü işi yapan maharetli bir elin büyük bir özenle ortaya çıkarttığı ve görünümü ile gerçekten etkileyici bir bayan beresi örneği ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Farklı ama göze hoş gelen tasarımı ile bir hayli dikkat çeken bu özel bere, sizlere gerçekten önemli bir görünüm şıklığı kazandırabilir. Kış aylarınında gelmesi ile birlikte daha fazla ihtiyaç duyacağınız “bere”, bu aylarda hem soğuk havaların etkisinden kurtarma hem de kombinlere yardımcı olabilme özelliği ile gerçekten önemli bir giyim parçası. Eğer kendiniz veya bir sevdiğiniz için bere hazırlama niyetindeyseniz, sizler için seçtiğimiz bu değerli tasarıma mutlaka bir göz atmalı ve hazırlamalısınız.

Giydiğiniz andan itibaren çok şık bir görünüme bürünmenizi sağlayabilecek olan “bayan beresi” örneğine dilerseniz aşağıdaki anlatımdan bir göz atabilir, gözünüze kestirirseniz bu özel parçayı hazırlayabilirsiniz. Oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu özel bereyi, bence çok beğeneceksiniz.

Çok şık Bayan Bere örneği ve detaylı anlatım yapılışı

Malzemeler

  • Koton İp
  • Tığ No. 3,5

Hazırlanışı

  • 5 zincir çekilip kapatılır. 18 tane ikili trabzan yapılır.
  • İkinci sırada her ilmeğe çift batarak ikili trabzan yapılır.
  • 3’üncü sırada 1 ilmeğe tek, 1 ilmeğe çift batılarak ikili trabzan yapılır. 98 ilmek olana kadar 12 sıra örülüp 13’üncü sırada 87 ilmek örülür. 20 zincir çekilir. 11 ilmek atlanıp başlangıçtaki tırabzana sık iğneyle tutturulur.
  • 4’üncü sırada 10 zincir çekilir. 6’ıncı trabzana zincirleri toplayarak sık iğne yapılır. 10 zincir daha çekilip başlangıçtaki tırabzana sık iğneyle tutturulup bere tamamlanır.

Bir önceki yazımız olan Ajurlu çok özel "Örgü Bere Örneği" ve yapılışı başlıklı makalemizde bere modeli ve yapılışı ve örgü bere yapılışıb hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Pembe Ajurlu Bere
Ajurlu çok özel “Örgü Bere Örneği” ve yapılışı

ajurlu örgü bere örneği nasıl yapılır bere yapılışı 2013 örgü bere yapılışı Çok etkileyici bir görünüm ile hazırlanan bir örgü...

Kapat