Çok şık bebek yeleği örneği ve detaylı anlatım yapılışı (Kapişonlu)

Çok şık bebek yeleği örneği ve detaylı anlatım yapılışı (Kapişonlu)
20 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 1.394 kez okundu.

bebek yeleği örneği modeli kapişonlu yapılışı resimli detaylı anlatım 2013

Örgü işi yapan profesyonel bir el tarafından gerçekten özenli bir çalışma neticesinde hazırlanan bir bebek yeleği ve yapılışı ile sizlerleyiz. Gerçekten el emeği göz nuru olarak ortaya çıkartılan bu özel parça, yapısı ile etkileyici bir görünüme sahip. Kapişonlu bir tasarım ile hazırlanan bu özel bebek yeleğini gördüğünüz andan itibaren eminim çok etkilenecek ve bu özel parçayı değerlendirmek isteyeceksiniz kızlar.

Kış aylarının gelmesi ile birlikte bebeklerinizi daha sıcak tutabilmek için hazırlayacağınız bu bebek yeleği ile bu amacınıza kolaylıkla ulşabilir, bu yelek sayesinde ayrıca bebeklerinize çok cici görünümlerde kazandırabilirsiniz diye düşünüyorum. Çok şık çok özel tasarımı ile dikkat çeken bebek yeleğine ve yapılışına isterseniz gelin birlikte bakalım. Evlerinizde kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu bebek yeleğini çok beğeneceksiniz.

Çok şık bebek yeleği örneği ve detaylı anlatım yapılışı (Kapişonlu)

Örgü bebek yeleği ve yapılışı

Malzemeler

Orta Kalınlıkta Yün
Kırçıllı Yün
Şiş No. 7
Tığ No. 4

Hazırlanışı

İki yün ile birlikte 78 ilmek başlanır. 15 diş haroşo örülürldükten sonra baştan 28 ilmek örülür, 16 ilmek kesilir, kalan 34 ilmek örülür. Sonraki sırada 84 ilmek arttırılır, kalan 28 ilmek örülür. 20 diş haroşo örüldükten sonra kol kesme ve arttırma işlemi tekrarlanır. 15 diş haroşo örülür. Örgü ilmekler kesilerek kapatılır. İkiye katlanır. 28 ilmek tarafından dikilip, kapüşon oluşturulur. Arzu edilirse, zincirle birit ilik yapılıp düğme dikilir.

Bir önceki yazımız olan Baklava dilimi nasıl örülür? ( Baklava dilimi nasıl kesilir? ) başlıklı makalemizde baklava dilimi nasıl kesilir ve baklava dilimi nasıl örülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Ponponlu ipten atkı yapımı
Ponponlu İpten Atkı Yapımı ( Resimli Detaylı Anlatım )

ponponlu ipten örgü atkı örneği modeli ve detaylı resimli anlatım yapılışı 2013 Özel bir tasarım ile ponponlu ipten hazırlanan ve...

Kapat