Çok şık bir “Ebruli Şal” örneği ve detaylı yapılışı

Çok şık bir “Ebruli Şal” örneği ve detaylı yapılışı
6 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 2.299 kez okundu.

ebruli şal nasıl yapılır yapılışı açıklamalı hazırlanışı örülüşü 2013

Örgü işi yapanlar tarafından gerçekten özenli bir çalışma ile hazırlanmış harika bir “Ebruli Şal” örneği ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Büyük bir emek sonucunda ortaya çıkartılan bu özel “Ebruli Şal” şık yapısı ile sizlere gerçekten muazzam bir katkı sağlayabilecek diye düşünüyorum. Hem görünümü hem de rahat yapısı ile sizler için gerçekten önemli bir giyim parçası olabilecek bu özel şalı mutlaka hazırlamalı ve gardroplarınıza eklemelisiniz diye düşünüyorum.

Her mevsim rahatlıkla tercihiniz olabilecek olan bu özel şalı evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Rengi, deseni ve tasarımı ile dikkat çeken bu özel şal sizi çok etkileyecek.

Çok şık bir “Ebruli Şal” örneği ve detaylı yapılışı

Model adı:     KM-002 Moher Special Ebruli Şal

Zorluk derecesi:     Orta

İlgili şiş numaraları :     4

Yaş grubu:     Yetişkin

Örgü şekli:

Düz örgü, ters örgü, karnıbahar örneği

Gerekli malzemeler:     Moher Special Ebruli Renk No: 80478 (3 yumak), Aksesuar : Püskül

Mevsim:     Her mevsim

Yapılışı:

9 ilmek başlanır. İlmekler; 1 düz, 1 dolama, 3 düz, 1 dolama, 1 düz, 1 dolama, 3 düz, 1 dolama, 1 düz şeklinde dizilir. Şal boyunca dolama yapılan yerlerden her sırada dolama yapılır. Başlangıçtan itibaren 6 cm sonra karnıbahar modeli uygulanarak örgüye devam edilir. Şal boyu 110 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Şalın 3 ucuna püskül takılır.

Ebruli Şal Örneğinin Şeması;

Kaynak

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü patik nasıl yapılır
Kız bebekler için “Düğmesi Yandan Örgü Patik” ve hazırlanışı

kız bebek örgü patik örneği ve resimli detaylı hazırlanışı yapılışı patik örülüşü Kız bebekler için çok cici bir görünüm kazandırılarak...

Kapat