Çok şık bir kadın beresi örneği ve detaylı yapılışı

Çok şık bir kadın beresi örneği ve detaylı yapılışı
29 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 1.261 kez okundu.

kadın beresi yapılışı örülüşü detaylı resimli anlatım bere nasıl örülür?

Örgü işi yapan maharetli bir el tarafından gerçekten büyük bir görünüm şıklığı kazandırılarak hazırlanan gerçekten etkileyici bir “bere” ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz. Kış aylarının gelmesi ile birlikte daha fazla ihtiyaç duyduğunuz bu özel örgü tasarımını, kendi el emeğiniz ile rahatlıkla hazırlayabilir ve gardroplarınıza ekleyebilirsiniz. Taktığınız andan itibaren sizlere çok yakışacağını düşündüğüm örgü bereyi anlatımı ile birlikte sunuyorum. Eminim bu özel tasarımı sizlerde kendinize örnek olarak seçecek ve hazırlayacaksınız.

Evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabileceğiniz örgü bere örneğine dilerseniz buyrun birlikte bakalım ve bu özel seçeneği hep birlikte inceledikten hemen sonra yapımına başlayalım. Etkileyici bir görünüme sahip olan bu özel bere şık yapısı ile beğeninizi kazanacak.

Çok şık bir kadın beresi örneği ve detaylı yapılışı

Malzemeler

Orta kalınlıkta yün
Şiş no 5
yün iğnesi
makas

Hazırlanışı

80 ilmek başlanır. 1 sıra düz örülür. 1 diş haroşo yapılır. 2 sıra, 1 ters-1 düz örülüp, tekrar 1 diş haroşo örülür. Bu şekilde 13 cm örülür. Daha sonra eksiltmek için 3 ilmek örülüp, iki ilmek bir alınıp kesilir. 9 ilmek kalana kadar eksiltmeye devam edilir. Son kalan 9 ilmek iğneyle toplanıp dikilir.

Arzu edilirse katmerli gül örülüp dikilir.

 

Bir önceki yazımız olan Çiçekli bebek beresi örneği ve resimli anlatım yapılışı başlıklı makalemizde bebek beresi nasıl yapılır ve örgü bere yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü bebek beresi yapılışı
Çiçekli bebek beresi örneği ve resimli anlatım yapılışı

2013 bebek beresi örneği nasıl yapılır detaylı resimli anlatım yapılışı derya baykal Örgü işi yapan maharetli bir el tarafından gerçekten...

Kapat