Çok Şık Bir Örgü Bayan Fuları ve Açıklamalı Yapılışı

Çok Şık Bir Örgü Bayan Fuları ve Açıklamalı Yapılışı
16 Şubat 2013 tarihinde eklendi, 1.241 kez okundu.

örgü fular modeli örneği nasıl yapılır açıklamalı detaylı resimli yapılışı sizlerle…

Şimdi sizlere tutkunu olacağınız çok özel bir örgü fular modeli sunacağım kızlar. Örgü giyimi konusunda vazgeçilmezleriniz içerisinde yer alan ve  kombinleriniz içerisinde sürekli olarak yer alan bu özel tasarım fuların tutkunu olacak ve bu özel tasarımı kendiniz için hazırlamak için harekete geçeceksiniz. Gerçekten çok şık olan bu özel fular her ne kadar detaylı bir yapılış biçiminden sonra ortaya çıkartılabiliyor olsa da siz kendi el emeklerinize güvenmeli ve bu fuları bir şekilde örmelisiniz.

Harika diyebileceğimiz yapısı ile kombinlerinizin en fazla dikkat çekici parçası olabilecek bu örgü fulara isterseniz buyrun birlikte bakalım ve bu harika tasarımı hep birlikte işleyelim…

Çok Şık Bir Örgü Bayan Fuları ve Açıklamalı Yapılışı

Örgü bayan fular modeli

Zorluk derecesi     :     Kolay
İlgili şiş numaraları     :     4
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Carmen örgü tekniği, düz-ters örgü
Gerekli malzemeler     :     Carmen 21231 (1 yumak), Moher Special 217 (1 yumak)
Mevsim     :     Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

21234 renk no.lu Carmen ipliğin 13 ilmeği şiş üzerine alınarak örülmeye başlanır. Her sırada, her iki taraftan 1’er ilmeği kesilerek örgü boyu 15 cm de 9 ilmeğe düşülür. Sonraki sırada 217 renk no.lu iplikle Carmen ilmeklerinden şişe 12 ilmek çıkarılır. 1 cm düz örüldükten sonra ilmekler 6+6 şeklinde 2’ye ayrılır, örgüye 2 parça halinde devam edilir. 2 cm düz örüldükten sonra ilmekler tekrar aynı şiş üzerine alınır, 12 ilmekle örgüye devam edilir. 2 cm 217 renk no.lu iplikle düz, 2 sıra; 1 ilmek carmen ilmeği, 1 ilmek 217 renk no.lu iplik beraber alınarak kesilir…şeklinde örgü boyu 80 cm olana kadar örülür. Örgü boyu 80 cm de her iki taraftan 2’şer ilmek kesilir, 85 cm de kalan 2 ilmekle bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Nako Örgü 'Vals ve Polka Bluz' Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde nako örgü bluz ve örgü bluz modeli ve yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sade koltuk takımı modelleri
Merinos’un En Etkileyici Koltuk Takımı Modelleri

merinos koltuk takımı modelleri örnekleri çeşitleri en güzel en yeni fiyatları 2013  Dekorasyonların en önemli unsurlarından olan koltuk takımları Merinos...

Kapat