Çok şık bir “Örgü Çilekli Bere” modeli ve yapılışı

Çok şık bir “Örgü Çilekli Bere” modeli ve yapılışı
22 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 1.955 kez okundu.

derya baykal örgü çilekli bere modeli nasıl örülür nasıl yapılır hazırlanışı detaylı açıklamalı

Derya Baykal’ın kız çocukları için hazırladığı yeni örgü “Çilekli Bere” modelini sizler için yakından inceledik ve bu özel parçayı anlatımı ile birlikte ayaklarınıza kadar getirdik kızlar. Kız çocuklarınız için kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu harika bere ile kız çocuklarınızı sevindirebilir ve onları mutlu edebilirsiniz.

Kız çocuklarızın minik başlarını her daim sıcak tutabilecek ve onlara ayrıca çokta şık bir görünüm kazandırabilecek olan bu bere ile onlar için önemli bir giyim ürünü hazırlamış olabilirsiniz.

Çok şık bir “Örgü Çilekli Bere” modeli ve yapılışı

çilekli örgü bere modeli ve yapılışı
Malzemeler

Bebe Yünü
Tığ No. 3,5
Elyaf
Kum Boncuk
Yün İğnesi

Hazırlanışı

Kırmızı iple, 5 zincir çekilip kapatılır. 18 ikili trabzan yapılır. İkinci sırada her ilmeğe çift batılarak 3’üncü sırada 1 ilmeğe tek, 1 ilmeğe çift batılarak ikili trabzan yapılır. Aralarda arttırarak 12 sıra örülür. Yeşil iple 3 sıra ikili trabzan yapılır. 3’üncü sıradan sonra örgünün ters tarafından her ilmeğe tek batarak 4 tane sık iğne yapılır. 8 zincir çekilir, örgünün düz tarafına dönülür. Son sık iğneye tutturulur. Tekrar ters tarafı çevrilir 8 tane ikili trabzan yapılır, tepeden kırmızı ve yeşil ipin birleştiği yere sık iğneyle tutturulur. 1 zincir çekilir. 8 tane ikili trabzan yapılıp aşağı inilir. 3 ilmek atlayıp 4’üncü ilmeğe sık iğneyle tutturulur. Örgünün ters tarafı çevrilir her ilmeğe tek batarak 4 tane sık iğne yapılır. 8 zincir çekilir. Örgünün  düz tarafı çevrilir. Tekrar ters tarafı çevrilir. 3 zincir çekilir, 1 tane ikili trabzan yapılır. İlmek tığdan çıkarılır, yandaki dilimin alttan ikinci ilmeğin içinden tığla batıp boşta kalan ilmek çekilir, 6 tane daha ikili trabzan yapılır ve bir önceki dilimde yapılan işlemler tekrarlanır.

Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir. 4 sıra sık iğne yapılıp bere tamamlanır.

Beyaz yünle Fransız düğümü işlenir.

YAPRAK İÇİN

8 zincir çekilir her ilmeğe tek batarak sık iğne yapılır. Son ilmeğe 3 tane sık iğne yapılıp geri dönülür. Tekrar her ilmeğe tek batarak sık iğne yapılır. 2 zincir çekilip üst sıraya çıkılır. Her ilmeğe tek batılarak, ilmeğin dış tarafından ilmek alınarak sık iğne yapılır. Sıra sonunda son ilmek örülmez 3 zincir çekilip aynı şekilde geri dönülür. Bu şekilde 4 sıra yapılır.

Resimde görüldüğü gibi çiçek ve çilekleri de örülüp, berenin üstüne dikilir.

Bir önceki yazımız olan Derya Baykal'dan "Yelken Desenli" Bebek Yeleği Modeli başlıklı makalemizde Bebek Yeleği Yapılışı ve derya baykal bebek yeleği hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
derya baykal bebek yeleği nasıl örülür
Derya Baykal’dan “Yelken Desenli” Bebek Yeleği Modeli

derya baykal yelken desenli bebek yeleği modeli örneği nasıl yapılır nasıl örülür açıklamalı Derya Baykal tasarımı olan gerçekten çok özel...

Kapat