Çok şık bir “Örgü Perde” örneği ve açıklamalı yapılışı

Çok şık bir “Örgü Perde” örneği ve açıklamalı yapılışı
13 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 3.475 kez okundu.

örgü perde nasıl yapılır örgü perde örnekleri 2013 örülüşleri hazırlanışları açıklamalı

Kolay bir tasarım ile hazırlanan gerçekten çok özel bir “örgü perde” örneği ve detaylı açıklamalı yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Farklı ama göze hoş gelen yapısı ile epey bir dikkat çekici olan bu perdeyi kendiniz için rahatlıkla tercih edebilir ve hazırlayarak evlerinizin en özel bölümlerine asabilirsiniz. Dekorasyonlarınıza gerçekten farklı bir hava sağlayabilecek olan bu özel perdeler ile ayrıca bambaşka ortamlar yaratabilirsiniz. Hem rengi hem de tasarımı ile dikkat çeken bu özel tasarım perdeyi “Nako” tasarımcıları gerçekten büyük bir özen ile hazırlamışlar.

Eğer dekorasyonlarınız içerisine yeni bir örgü perde ekleme niyetindeyseniz sizler için seçtiğimiz özel tasarım perdeye göz atmalı ve bu özel perdeyi kendiniz için hazırlamalısınız kızlar. Kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu örgü perdeyi çok beğeneceksiniz.

Çok şık bir “Örgü Perde” örneği ve açıklamalı yapılışı

Model adı     :     Süper İnci Perde
Zorluk derecesi     :     Kolay
İlgili tığ numaraları     :     2
Örgü şekli     :
Gerekli malzemeler     :     6964 (9 Yumak),
Mevsim     :     Her mevsim

Yapılışı:

PERDE YAPILIŞI:

1 zincir çekilir, tığ üzerindeki ilmek uzatılıp fıstık örneği uygulanır. 14 zincir çekilerek fıstık örneği tekrarlanır. Bu şekilde 22 adet fıstık yapılır, 14 zincirle bitirilir. 84 adet hazırlanır. 2,5 metre zincir çekilir, 1 zincir üzerine sık iğne yapılır, yanındaki zincire sık
iğne yapılır…şeklinde sıra tamamlanır. 2.sıradan itibaren örnek tekrarlanarak 8 cm bu şekilde örülür. Hazırlanan perde ipleri 1 cm arayla yapılan sık iğneye eklenerek bitirilir.

 

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü simli fular nasıl yapılır
Örgü “Simli Fular Örneği” ve Açıklamalı Anlatım Yapılışı

örgü işi simli fular nasıl yapılır nasıl örülür yapılışı açıklamalı anlatım örülüşü Süper denilebilecek özel bir tasarım ile hazırlanan gerçekten...

Kapat