Çok ŞIK “Mor Renk Örgü Bluz Modeli” ve Yapılışı

Çok ŞIK “Mor Renk Örgü Bluz Modeli” ve Yapılışı
14 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 2.455 kez okundu.

Nako’dan Mor renk örgü bluz modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle…

Mor rengin güzelliği bu örgü bluz modeli ile buluştu. Yıllardır bayan giyiminin tercih ettiği renklerden birisi olan mor bu sezon örgü bluz modellerinde de kullanılmaya başlandı. Nako tasarımcılarının harika ördüğü bu model, 2014 yılının en çok beğenilecek olan modellerinden olacaktır.

Bu örgü bluz modelini örmek oldukça kolay tek yapmanız gereken sizlere anlattığımız şekilde örmektir. Bu sayede fazla zorlanmayacaksınız.  Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

mor renk orgu bluz modeli ve yapilisi

Model adı : KM-043 Venüs Bluz
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili şiş numaraları : 8
Beden : 36
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü
Gerekli malzemeler : 10647 (300 gr)
Mevsim : Sonbahar, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA:

60 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Beden boyu 35 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 55 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 22 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Beden boyu 57 cm de omuzlarda kalan 13’er ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

1.NO.LU PARÇA:

Örgüye yan tarafından 30 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. 4 sıra örüldükten sonra, kol evi için bir taraftan 25 ilmek artış yapılarak 55 ilmeğe ulaşılır. 7 cm bu şekilde örüldükten sonra, ilmek artışı yapılan taraftan yaka için 5 ilmek kesilir. Aynı sırada diğer taraftan her düz sırada 10 defa 2’şer ilmek kesilirken, diğer taraftan 4 sıra arayla 5 defa 1’er ilmek kesilir. Örgü boyu 70 cm de kalan 25 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

2.NO.LU PARÇA:

Örgüye yan tarafından 60 ilmek başlanır, düz örülür. Örgü boyu 55 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

1 no.lu ön parça, 2 no.lu ön parçanın üzerine aynı numaralar beden şemasında olduğu gibi üstüste gelecek şekilde dikilir. 2 no.lu parçanın yanları iğneyle büzdürülerek dikilir.

KOLLAR:

35 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Her iki taraftan 4 sıra arayla 10 defa 1’er ilmek artış yapılarak 55 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 60 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

HAZIRLANIŞI:

1 no.lu parçada gösterilen sağ omuz yeri, arka bedendeki sağ omuza dikilir. Beden şemasının 1 no.lu parçasında kol evi olarak gösterilen bölüm kol evine dikilir.

Omuzlar dikildikten sonra kollar dikilir, ön bedenler ve arka beden gösterilen numaraları üstüste gelecek şekilde dikilip, bitirilir. 1 no.lu parça kol evlerine 10’ar cm dikilir.

Bir önceki yazımız olan Saç Örgüsü Motifli Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde örgü bluz modelleri, örgü bluz modelleri örnekleri ve örgü bluz modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2014 orgu bluz modelleri ve yapilisi
Saç Örgüsü Motifli Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı

Yeni sezon örgü bluz modelleri yapılışları anlatımları sizlerle... Kış aylarının en yaratıcı ve en yeni örgü bluz modellerini sizlerle paylaşıyoruz...

Kapat