Çok Şık Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

Çok Şık Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı  ( 2014 )
13 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 1.224 kez okundu.

Nako’dan Çok Şık Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı Anlatımlı Sizlerle…

Şu ana kadar sizlere paylaştığımız, örgü bluz modellerinin en iyi motifli olanını bu makalemde sizlere sunuyorum.  2014 yılının ilk örgü bluz modellerinden olan bu modeli çok beğeneceksiniz. Yapılışı biraz zahmetli olan bu model rengi ve duruşu ile çok şık gözüküyor.

2014 yılı en güzel örgü bluz modellerinden birisini sizlere sunuyorum. Model için gerekli malzemeleri aldıysanız , bizim anlattığımız şekilde sorunsuz bluz modelini örebileceksiniz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

örgü bluz modelleri ve yapılışı 2014

Model adı : KM-028 Serin Blüz
Zorluk derecesi : Orta
İlgili tığ numaraları : 3.5
Beden : 38
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Trabzan, file örgü, zincir, sık iğne
Gerekli malzemeler : 217 (3 yumak), 208 (1 yumak)
Mevsim : Sonbahar, İlkbahar

Yapılışı:

MOTİF YAPILIŞI:

208 renk no.lu iplikle;

6 adet zincir çekilir. Üzerine 1 no.lu diyagram uygulanarak 1 adet  motif yapılır. Ön bedende sol üst kısma yerleştirilir.

6 adet zincir çekilir. Üzerine 1 no.lu diyagramın ilk 3 sırası uygulanır. 8 adet örülür. 4’er adet kollar için kullanılır.

7 adet zincir çekilir. Üzerine 2 no.lu diyagram uygulanır. 6 adet örülür. Ön bedende büyük motifin etrafına yerleştirilir.

7 adet zincir çekilir. Üzerine 4 no.lu diyagram uygulanır. 5 adet örülür. 3 no.lu diyagramın uç kısımlarına yerleştirilir. Bu motifler 5 no.lu diyagramla örülen ön bedenin üzerine dikilir.

22 adet zincir çekilir. Üzerine 3 no.lu diyagram uygulanır. 12 adet örülür. Ön beden şemasında gösterildiği şekilde büyük motifin etrafına yerleştirilir. Bu motifler 5 no.lu diyagramla örülen ön bedenin üzerine dikilir.

Yapılan her motifin etrafına 217 renk no.lu iplikle 1 sıra file örgü yapılır.

ARKA:

217 renk no.lu iplikle 50 cm zincir çekilir. Üzerine 5 no.lu diyagram uygulanır. Beden boyu 37 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 2’şer cm eksiltilir. Beden boyu 58 cm de bitirilir.

ÖN:

217 renk no.lu iplikle 50 cm zincir çekilir. Üzerine 5 no.lu diyagram uygulanır. Beden boyu 23 cm olduğunda motifler beden şemasında gösterildiği gibi aralara yerleştirilir. Motiflerin etrafına 5 no.lu diyagram uygulanarak örgüye devam edilir. Beden boyu 37 cm olduğunda kol evi için her iki taraftan 2’şer cm eksiltilir. Beden boyu 58 cm de bitirilir.

KOLLAR:

Kol için yapılan motifler son sıraları örülürken şemada gösterildiği şekilde birbirine eklenir. Üst kısmına 217 renk no.lu iplikle 5 no.lu diyagram uygulanarak örgüye devam edilir. 8 cm örüldükten sonra kol evi için her iki taraftan önce 2’şer cm eksiltilir. Sonraki sıradan itiberen her sırada, her iki taraftan 1’er file eksiltilir. Kol boyu 32 cm de bitirilir. Motiflerin alt kısmına 1 sıra file örgü, 1 sıra sık iğne yapılıp, bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:

Yaka etrafına 1 sıra sık iğne yapılır.

 

Şema anlatım

 

Bir önceki yazımız olan Payetli Etek Modelleri ve Kombinleri ( 2014 ) başlıklı makalemizde Payetli Etek Modelleri ve payetli etek modelleri fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü tek omuz askılı bluz örneği
Bayan Örgü ( Şal, Atkı, Bluz, Kazak ve Elbise ) Modelleri

Bayan Örgü ( Şal, Atkı, Bluz, Kazak ve Elbise ) Modelleri - 2014 kadın örgü giyim ürünleri nako bayan örgüleri...

Kapat