Çok şirin bir “Bebek Hırkası” örneği ve yapılışı

Çok şirin bir “Bebek Hırkası” örneği ve yapılışı
14 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.779 kez okundu.

bebek hırkası nasıl yapılır nasıl örülür bebek hırkası modelleri ve yapılışları 2013

Bebekler için gerçekten özenli bir çalışma ile hazırlanmış çok özel bir “bebek hırkası” örneği ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Farklı bir tasarım modeli ile gerçekten harika diyebileceğimiz bir şekilde hazırlanan bu özel bebek hırkasını gördüğünüz andan itibaren eminim sizlerde çok beğenecek ve bu özel seçeneği değerlendirerek bebekleriniz için hazırlamak isteyeceksiniz. Bebeklerinizi soğuk havaların etkisinden rahatlıkla koruyabilecek bu özel hırkayı sizlerde mutlaka hazırlamalı ve bebeklerinize giydirmelisiniz kızlar.

Evlerinizde oturduğunuz yerden rahat bir şekilde hazırlayabileceğiniz bu özel örgü bebek hırkasına isterseniz buyrun birlikte bakalım ve bu özel tasarımı yakından inceleyelim…

Çok şirin bir “Bebek Hırkası” örneği ve yapılışı

En şirin bebek hırka modeli yapılışı

Model adı     :     Lüks Minnoş Hırka
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili tığ numaraları     :     3.5
Yaş grubu     :     1-2 Yaş
Örgü şekli     :

Trabzan, zincir, sık iğne, birit ilik

Gerekli malzemeler     :     6690 (1 Yumak), 1 adet düğme

Mevsim     :     Kış, İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:
26 cm zincir üzerine diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 20 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 1’er cm eksiltilir. Beden boyu 33 cm de bitirilir.

ÖN:
14 cm zincir üzerine diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 20 cm örülerek kol evi için bir taraftan 1 cm eksiltilir. Beden boyu 25 cm olduğunda yaka için ön ortasından, her sırada 1’er trabzan eksiltilir. Beden boyu 33 cm de omuzda kalan 8 cm’le bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür.

KOLLAR:
20 cm zincir üzerine diyagramdaki model uygulanır. Her iki taraftan 1 sıra arayla 6 defa 1’er trabzan artış yapılır. Kol boyu 18 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 2 sıra arayla 2’şer trabzan eksiltilir. Kol boyu 28 cm de bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:
Kol, yaka, ön ortaları ve etek ucuna 1 sıra sık iğne yapılır. Sağ ön ortasında 1 adet brit ilik yapılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü bebek elbisesi nasıl yapılır
Bebekler için “Örgü Elbise” Örneği ve Açıklamalı Yapılışı

bebek örgü elbise modeli örneği tasarımı nasıl yapılır bebek örgü elbisesi 2013 Nako tasarımcılarının büyük emekler vererek hazırladıkları gerçekten çok...

Kapat