Çok Şirin ” Örgü Bebe Lif Modeli ve Yapılışı “

Çok Şirin ” Örgü Bebe Lif Modeli ve Yapılışı “
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.156 kez okundu.

Mor renk harika tasarımda olan örgü bebek lifi modelimizi bu makalemizde sizlerle buluşturuyoruz. Son yılların en güzel örgü tasarımlarını ve yapılış açıklamalarını bizim sitemizden takip edebilir en yeni örgü haberlerini de bizlerden öğrenebilirsiniz. 2015 sezonun örgü bebe lifi olan bu mor renkteki güzel lifimizin şemalı yapılışını da sizlerle paylaşıyoruz.

Yeni sezondaki tüm örgü lif modellerini ve tasarımlarını kadinmelektir.com’dan takip edebilirsiniz. Örecek olan bayana arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

Bu modelde kullanılan iplikleri almak için tıklayın

Çok Şirin ” Örgü Bebe Lif Modeli ve Yapılışı “


 

örgü mor renk lif yapılışı anlatımlı

 

Model adı : ET-024 Ninni Bebe Lif
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili şiş numaraları : 2.5
Örgü şekli : Zincir, sık iğne, trabzan,tığla fıstık örneği
Gerekli malzemeler : Ninni Bebe 1249, 23069, 208 (1 er yumak)
Mevsim : 4 mevsim

Yapılışı:

YAPILIŞI:

1- 13 cm zincir çekilip, üzerine diyagram uygulanır. 2- 7 cm örüldükten sonra 6 cm’lik bölümü örülmeden geri dönülür, kalan 7 cm’lik bölüm 6 cm daha örülüp bitirilir.1 adet motif elde edilir. 3- 1249 ve 23069 renk no.lu ipliklerle 2’şer adet motif yapılır. 4- 208 renk no.lu iplikle oluşan motifler birbirine trabzan yapılarak eklenir.

Bir önceki yazımız olan Harika Tasarım : Örgü Pashmina Şal Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde nako el örgü şal modelleri, nako örgü şal modelleri açıklamalı ve örgü pashmina şal hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Yıl Kırmızı Beyaz Mutfak Dekorasyonları Resimleri
Çok Şık ” Kırmızı Beyaz Mutfak Dekorasyonları ”

Ülkemiz kırmızı ve beyaz renklerine aşıktır ve biz kırmızı ve beyazı yıllardan beridir birbirine yakıştırırız. Mutfak tasarımlarımızda bu sene kırmızı...

Kapat