Çok Şirin Örgü Uyku Maskesi Modeli ve Yapılışı

Çok Şirin Örgü Uyku Maskesi Modeli ve Yapılışı
7 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 1.116 kez okundu.

Çok güzel ve şirin tasarıma sahip örgü uyku maskesi modeli ve yapılışı sizlerle…

Siz değerli takipçilerimize en güzel örgü dekorasyonlarını paylaşmaya devam ediyoruz ve edeceğiz sevgili dostlarım… Bu makalemde çok şirin örgü uyku maskesi modeli ve bu modelin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşacağım. Modelimizin yapılışı oldukça kolay ve zahmetsizdir.  Örgünün hayatımızın her yerinde tercih edildiğini, bu şık örgü maskesini gördükten sonra da anlayabilirsiniz.

Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

örgü uyku maskesi modeli ve yapılışı

Model adı : AK-027 Nature Uyku Maskesi
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili tığ numaraları : 3
Beden : 36,38
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Zincir, sık iğne, trabzan
Gerekli malzemeler : Nature 208,4848,10542 (1er yumak), 100 cm kurdele
Mevsim : Her mevsim

Yapılışı:

1 nolu parça (zemin): 1. sıra:10542 renk nolu iplikle 10 zincir çekilerek geri dönülür. 2. sıra: 2. zincirden başlanarak her zincir üzerine 1 er sık iğne yapılır. 3. sıra: 2 zincir çekilerek geri dönülür (her geri dönüşlerde 2 zincir çekilerek dönülür). Her iki taraftan 1 er sık iğne artış yapılırken ortada kalan sık iğneler üzerine 1 er sık iğne yapılır.  3. sıra: Her sık iğne üzerine 1 er sık iğne yapılır. 4. sıra: Her iki taraftan 1 er sık iğne artış yapılırken ortada kalan sık iğneler üzerine 1 er sık iğne yapılır. 5. sıra: 4. sıranın tekrarı yapılır. 6.-12 sıralar: Sık iğne üzerine sık iğne yapılır. 13. sıra: Her iki taraftan 1 er sık iğne eksiltilirken ortada kalan sık iğneler üzerine 1 er sık iğne yapılır. 14.sıra: Sık iğne üzerine sık iğne yapılır. 15. sıra: Her iki taraftan 1 er sık iğne eksiltilirken ortada kalan sık iğneler üzerine 1 er sık iğne yapılır. 16. sıra ve sonraki sıralar 15. sıradan başlanarak simetrik olarak yapılıp bitirilir.

2 nolu parça (göz): 1. sıra: 208 renk nolu iplikle 5 zincir çekilerek birleştirilir.oluşan yuvanın içine  15 adet trabzan yapılır. 2. sıra: Trabzan üzerine trabzan yapılırken, trabzanların arasına 1 er zincir çekilir. 3. sıra:  1 er zincirlerin içine ve trazbanların üzerine 2 şer trabzan yapılarak göz bitirilir. 2 adet örülür. Örülen gözlerin üzerine 217 renk nolu iplikle kirpikler işlenir. 1 nolu parçanın iki tarafına dikilir.

3. nolu parça (burun): 4848 renk nolu iplikle  8 zincir çekilerek geri dönülür. 2. zincirden başlanarak 1 zincir üzerine 1 sık iğne, yanındaki iki zincir üzerine 1 er trabzan,kalan zincirler üzerine 1 er 2 li trabzan yapılarak burun kısmı bitirilip, iki gözün ortasına dikilir.

1 nolu parçanın her iki tarafına 208 ve 10542 renk nolu ipliklerle püskül yapılıp, her iki tarafına kurdele takılıp bitirilir.

 

Bir önceki yazımız olan Çok Şık Örgü Bayan Bluz Modeli ve Yapılışı ( 2014 ) başlıklı makalemizde örgü bayan bluz modelleri, örgü bayan bluz modelleri 2014 ve örgü bluz modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
yatak odası duvar renkleri iç cephe
2014 Duvar Renkleri ( Boyaları ) Sizlerle

2014 duvar renkleri boyaları iç dış cephe duvar renkleri kartelası kataloğu polisan dyo filli boya marshall İç veya dış cepheleri...

Kapat