Dantel Motifli Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı

Dantel Motifli Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı
17 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 2.452 kez okundu.

Dantel motifli örgü bluz modeli ve yapılışı 2014

İlkbahar ve yaz aylarında tercih edebileceğiniz bu harika dantel tasarımına sahip örgü bluz modelini bu makalemde sizlerle paylaşıyorum. Yapılışı biraz zahmetli olan bu modeli , az bir ücret karşılığında örebilir yakın arkadaşlarınıza hediye edebilir veya  kendiniz giyebilirsiniz.

Modelimizin yapılış anlatımı oldukça iyi , bu anlatım üzerinden yola çıkarak çok rahat örebilirsiniz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

dantel orgu bluz modeli ve yapilisi

Model adı : KM-042 Moonlight Bluz
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 4.5
İlgili tığ numaraları : 2.5
Beden : 36
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, 1+1 lastik örgü, file örgü, trabzan, zincir, sık iğne
Gerekli malzemeler : 10639 (250 gr)
Mevsim : Sonbahar, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA+ÖN LASTİKLER:

Arka ve Ön lastikleri ayrı ayrı, aynı şekilde örülür. 110 ilmek başlanır, 10 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

KOL LASTİKLERİ:

55 ilmek başlanır, 5 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

MOTİF YAPILIŞI:

7 adet zincir çekilerek birleştirilir, üzerine 1 no.lu diyagram uygulanıp, motifin orta kısmı bitirilir. Orta motifin etrafına 2 no.lu diyagram uygulanarak 1 motif elde edilir. Bu şekilde toplam 18 adet motif örülür, beden şemasında gösterildiği şekilde; 6 adedi kollara, 12 adedi bedenlere kullanılır. Beden motifleri lastik örgülere motiflerin son sıraları örülürken eklenir. Yaka etrafına 3 no.lu diyagram uygulanıp, bitirilir.

 

Bir önceki yazımız olan Örgü Saten Bluz Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde nako örgü bluz modelleri, örgü bluz modelleri anlatımlı ve örgü bluz modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
saten orgu bluz modeli 2014
Örgü Saten Bluz Modeli ve Yapılışı

2014 Saten örgü bluz modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle... Harika rengi ile göz kamaştıran saten örgü bu bluz modelini çok...

Kapat