Dantel Örgü Elbise Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

Dantel Örgü Elbise Modeli ve Yapılışı ( 2014 )
2 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 2.613 kez okundu.

Dantel örgü elbise modeli ve yapılışı açıklamalı sizlerle…

Dantel elbise modelleri yeni yılın kuşkusuz en dikkat çeken elbise modellerindendir. 2014 yılının bahar aylarında dantel elbise ve bluz modası tavan yapacak. Sizlerde şimdiden bir dantel elbise modeline sahip olmak istiyorsanız. Bu makalemde paylaştığım bu örgü dantel modelinin aynısını örebilir ve giyebilirsiniz.

Biraz zahmetli bir yapım aşamasına sahip olan bu elbise modelini çok az bir malzeme parasına örebilirsiniz.  Model hakkında zorlandığınız bir bölüm olursa, yorum olarak bizlere bildiriniz.

orgu dantel elbise modeli 2014

Model adı : Serin Elbise
Zorluk derecesi : Orta
İlgili tığ numaraları : 3.5
Beden : 36
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Trabzan, zincir, sık iğne, pıtırcık oyası
Gerekli malzemeler : 208 (4 Yumak)
Mevsim : İlkbahar, Yaz

Yapılışı:

ARKA ve ÖN:
2 no.lu diyagram uygulanarak 14 adet motif yapılıp, birbirine eklenir. Motiflerin üst kısmındaki 2 yaprak arasına 2’şer zincir, motiflerin arasına 8’er zincir çekilerek yapraklar arasına sık iğneyle bağlantı yapılır. Sonraki sırada 1 no.lu diyagram uygulanmaya başlanır. Beden boyu 62 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 2’şer cm eksiltilir. Beden boyu 65 cm olduğunda yaka için ön ortasından 5 cm örülmeden geri dönülür ve örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 8 defa 1’er cm eksiltilir. Beden boyu 81 cm de bitirilir.

YAKA:
Yaka etrafına 1 sıra trabzan yapıldıktan sonra, 2 no.lu diyagram uygulanarak 12 motif yapılır, yaka etrafına eklenir. Motiflerin üst kısmındaki 2 yaprak arasına 2’şer zincir, motiflerin arasına 8’er zincir çekilerek yapraklar arasına sık iğne ile bağlantı yapılır. Sonraki sırada 1 sıra trabzan, 1 sıra pıtırcık oyası yapılıp, bitirilir.

KOLLAR:
Kol etrafına 1 sıra trabzan, 1 sıra pıtırcık oyası yapılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü Minnoş Bebek Hırkası Modeli ve Yapılışı ( 2014 ) başlıklı makalemizde örgü bebek hırkası anlatımlı ve örgü bebek hırkası modelleri anlatımlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
orgu bebek hirkasi ve yapilisi 2014
Örgü Minnoş Bebek Hırkası Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

Örgü bebek hırkası modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle... Kış aylarında, sevgili kız çocuklarımıza çok güzel hediye verme zamanı geldi dostlarım... ...

Kapat