Dantel Panço Modeli ve Yapılışı

Dantel Panço Modeli ve Yapılışı
23 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 1.966 kez okundu.

Dantel panço modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle…

2014 yılının ilk dantel panço modelini bu makalemde bulabilirsiniz. Beyaz pançonun üzerine işlenen, beyaz dantel motifi pançomuzu çok şık ve narin göstermiş durumda bayanlar…  Yapılışı oldukça kolay olan bu dantel panço modelini , fazla ücret harcamadan örebilir. Kendinizde kullabilir , sevdiğiniz bir arkadaşınıza hediye de edebilirsiniz. Umarım modelimizi beğenmişsinizdir. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

örgü dantel panço modeli

Model adı : Venüs Panço
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili şiş numaraları : 5
Beden : 36
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz örgü, ters örgü, haraşo, geri dönüşlerle örgü tekniği
Gerekli malzemeler : 10544 (4 yumak)
Mevsim : İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

PANÇO YAPILIŞI:
10544 renk no.lu iplikle 68 ilmek başlanır, *4 sıra düz örüldükten sonra haraşo örgüye geçilir. 2 diş haraşo örülerek yaka için bir taraftan geri dönüş tekniği uygulanarak 12+4 defa 5’er ilmek bırakılarak örülür. 1 diş haraşo, 4 sıra düz örülüp 208 renk no.lu ipliğe geçilir. 2 diş haraşo örülür, yaka için aynı taraftan geri dönüş tekniği kullanılarak 12+4 defa 5’er ilmek bırakılarak örülür. 10544 renk no.lu ipliğe geçilir* işaretinden tekrar edilerek örgüye devam edilir. Yaka tarafından 66 cm örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Erkekler için Harika "Örgü Hırka Modeli ve Yapılışı" başlıklı makalemizde erkek hırka modelleri, örgü erkek hırka modelleri ve örgü hırka modelleri erkek hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü erkek hirkasi modeli ve yapilisi
Erkekler için Harika “Örgü Hırka Modeli ve Yapılışı”

Örgü erkek hırkası modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle... Yılbaşının yaklaşması ile sevgilime veya kocama ne hediye alacağım diye dert etmeyin....

Kapat