David Guetta Kimdir ve Resimleri

david guetta kimdir biyografisi resimleri fotoğrafları hayatı… 

Ünü tüm dünya coğrafyalarına yayılan ve yaptıkları ile adından çokca ses bahsettiren ” David Guetta ” ve hayatı ile ilgili sizlere kısa bilgiler sunuyoruz dostlarım. David Guetta ve hayatı ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız, aşağıdaki makalemize göz atmalısınız. David Guetta’nın hayatından ziyade, çeşitli resimlerinide sizlere sunuyoruz…

David Guetta Kimdir ve Resimleri

David Pierre Guetta (d. 7 Kasım 1967, Paris), Fransız DJ ve prodüktör. 1980 ve 90’larda kulüplerde DJ’lik yapan Guetta, Gum Productions’ı kurdu ve ilk albumü Just a Little More Love’ı 2001’de bu şirketin etiketiyle piyasaya sürdü, ardından Guetta Blaster (2004) ve Pop Life (2007) albümlerini piyasaya çıkardı. Son olarak 2009’da One Love adını taşıyan dördüncü stüdyo albümünü yayımladı.

Bu albümden “When Love Takes Over” (Kelly Rowland ile), “Gettin’ Over You” (Chris Willis, Fergie ve LMFAO ile) ve “Sexy Bitch” (Akon ile) gibi hit singlelar çıktı. Bu şarkılardan biri Amerika’da ilk 5’e kadar yükselirken, aynı zamanda her üçü İngiltere’de 1 numara oldu. Albümden çıkan “Memories” (Kid Cudi ile) adlı parça da uluslararası alanda başarılı oldu. Guetta’nın dünya çapında on beş milyon kadar albüm sattığı bilinmektedir.
Guetta’nın babası Fas göçmeni Yahudi, annesi Belçika kökenlidir. Cathy Guetta ile evlidir ve Tim Elvis (2004 doğumlu) Angie (2007 doğumlu) adlarında 2 çocuğu vardır.

David Guetta Resimleri:

Bir önceki yazımız olan Mustafa Ceceli hayatı ve merak edilenleri başlıklı makalemizde Mustafa Ceceli hayatı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Anlatımlı derya baykal iki şişle patik modeli ve yapılışı
Derya Baykal iki şişle patik yapılışı

derya baykal iki şişle patik modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı... Derya Baykal tasarımı ile oluşturulan şık bir patik modeli...

Kapat