Derya baykal atkı bere takımı yapılışı

derya baykal atkı ve bere modelleri ve takımları sizlerle bayanlar…

Merhaba bayanlar bilirsinizki, Derya baykal’ın örgü modelleri gün geçtikte daha da çok yapılmaya ve kullanılmaya başladı bende sizlere o örgü modelleri arasından sadece 2 örgü modelini seçtim derya baykal’ın hazırlamış olduğu atkı ve bere takımı nasıl yapılır onu sizlerle paylaşacağım. Galerimizde de sizlere derya baykal’ın hazırlamış olduğu atkı ve bere modelleri mevcuttur.

YAPILIŞI :
BERENİN YAPILIŞI :ON DÖRT ilmekle başlanıp ALTI sıra haraşo örülür. YİRMİBEŞ ilmek olana kadar her sırada soldan BİR ilmek artırılır. YİRMİ BEŞ ilmeği İKİ sıra ördükten sonra,ON DÖRT ilmek kalana kadar her sırada BİR ilmek kesilir. Örgünün kenarından, misinalı şişle YETMİŞ İKİ ilmek çekilir. ALTMIŞ DÖRT ilmek kalana kadar DOKUZ ilmekte BİR ilmek kesilir. İKİNCİ. sırada SEKİZ ilmek kalana kadar her turda kesmeye devam edilir. (Her seferinde kesim arası BİR azalır. YEDİ ilmekte BİR, ALTI ilmekte BİR gibi)
ATKININ YAPILIŞI : İKİ ilmekle haşlanır, YİRMİ ilmek olana kadar her sırada tek taraftan artırılır.YİRMİ DÖRT sıra, YİRMİ ilmek haraşo örülür. İlmekleri daha ince şişe alarak ON İKİ sıra BİR ters BİR yüz lastik örgü yapılır. Sonra geniş şişe alarak DOKSAN İKİ sıra haraşo örülür. Tekrar ince şişe alınıp YİRMİ DÖRT sıra lastik örgü yapılır. İKİ ilmek kalana kadar tek taraftan her sırada BİR ilmek kesilir. İnce şişle örülen lastik örgünün bir bölümünden ONSEKİZ ilmek çekilir.
ON sıra BİR ters, BİR yüz lastik örülüp kesilir. Lastik örgünün bittiği yere dikilir.

Derya baykal atkı ve bere takımı modelleri

Bir önceki yazımız olan Boncuklu patik modelleri ve yapılışı başlıklı makalemizde boncuklu patik modelleri ve bpncuklu patik nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni sezon mayokini modelleri
Örgü Mayokini Modeli Yapılışı

örgü mayokini modeli örneği çeşiti ve detaylı resimli anlatım yapılışı sizlerle... Yaz aylarının gelmesi ile birlikte artık daha çok ihtiyaç...

Kapat