Derya Baykal bere modeli ve yapılışı

Derya Baykal bere modeli ve yapılışı
12 Mart 2012 tarihinde eklendi, 2.926 kez okundu.

derya baykal bere modeli örneği çeşiti ve detaylı anlatım yapılışı

Derya Baykal tasarımı ile oluşturulan bere modeli ve detaylı anlatım yapılışını sizler için sunuyoruz dostlarım. Kış aylarının en temel giyim aksesuarları içerisinde yer alan bere modelini, Derya Baykal anlatımı ile oluşturarak sizlerde fark yaratan bir tasarımı ortaya çıkartabilirsiniz.

Derya Baykal bere modeli ve yapılışı

MALZEMELER   Orta kalınlıkta yün Şiş no:4   YAPILIŞI   40 ilmek başlanır. Bir tarafta 7 ilmek diğer tarafta 4 ilmek pirinç örülüp, ortada kalan ilmekler burgu modeli yapılır. 10 cm bu şekilde ördükten sonra 4 ilmek pirinç olan taraftan 6 ilmek arttırılır. Arttırılan taraftan 10 ilmek pirinç 5 ilmek burgu kalan ilmekler pirinç örülür. Saç örgü tarafından arttırılır, diğer tarafta arttırma yapılmaz, en geniş noktası 32 cm olana kadar arttırmaya devam edilir. Daha sonra 40 ilmek kalana kadar eksiltilir. Örgü kapatılır. Örgünün düz çıkan tarafı teyel büzgüsü yapılarak toplanır. Burgulu kısım üste gelecek şekilde dikilir. Güller Kate Middleton beresi gibi örülür.

Bir önceki yazımız olan Çocuk kazak modelleri başlıklı makalemizde çocuk kazak modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
orgu_Bebek_hirkası_ornekleri_modelleri (6)
Bebek hırka modelleri

bebek hırka modelleri örnekleri çeşitleri en güzel en yeni seçimler ile sizlerle... Bebekler için örülen ve şık tasarımları ile fazlasıyla...

Kapat