Derya Baykal iki şişle patik yapılışı

Derya Baykal iki şişle patik yapılışı
13 Nisan 2012 tarihinde eklendi, 1.734 kez okundu.

derya baykal iki şişle patik modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı…

Derya Baykal tasarımı ile oluşturulan şık bir patik modeli ve yapılışını aşağıdaki makalem ile birlikte beğenilerinize sunuyorum hanımlar. İki şiş ile örülen ve şık görünümü ile fazlasıyla dikkat çeken bu patik modelini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve benzer tasarımı işlemelisiniz. Gerçekten şık bir yapıya sahip olan bu patik modelini sizlerde kolaylıkla işleyebilir, ortaya muazzam bir patik tasarımı çıkartabilirsiniz.

Derya Baykal iki şişle patik yapımı

Çorabın ön kısmından 16 ilmek başlanır, ayağın burun kısmını oluşturmak için 4 ilmek örüp ipliği şişe dolayarak 1 artış yapılır , 1 düz örülür, tekrar 1 artış yapılır.Bu şekilde her iki yandan 4+4 8 ilmek artış yapılarak 32 ilmek elde edilir.Ayağın üst kısmına gelen tarafa isteğe göre model konabilir.( saç örgüsü, ajurlu bükme veya bizim uyguladığımız gibi 2 ilmeği çaprazlama….)Topuk hizasına gelindiğinde 10 ilmek örüp , baş kısma geri dönülür, daha sonra sırası ile 9 ör geri dön, 8 ör geri dön ….şeklinde 5 ilmek kalana dek örülür.Daha sonra tam tersi işlem yapılarak, 5 ör geridön, 6 ör geri dön….şeklinde sol şişte bir önceki işlemde bırakılan tek ilmekleri, sağ şişe toplayarak 10 ilmeğe ulaşılır ve örgünün diğer ucuna düz örerek devam edilir.

Örgünün diğer tarafında topuğun diğer yarısını oluşturmak için yukarıda yapılan sıralı işlemler tekrar edilerek topuk kısmı tamamlanır.Yukarı doğru istenen uzunlukta çorabın konç bölümü örülür, uç kısma esnememesi için lastik örgü uygulanarak ilmekler düz kesilerek kapatılır.Çorap arka ve alt kısımdan dikilerek bitirilir. İstenirse çocuklar için pon pon , çiçek, taşla süsleme gibi ayrıntılar eklenebilir.

Bir önceki yazımız olan İğne oyası nasıl yapılır? (resimli anlatım) başlıklı makalemizde iğne oyası nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bayan kırmızı örgü modeli
Yetişkin örgü modelleri

yetişkin örgü modelleri örnekleri çeşitleri en güzel en yeni seçimlerle 2012 2013... Yetişkin erkek ve bayan arkadaşlarımız için özel olarak...

Kapat