Derya Baykal imzalı patik modelleri

Derya Baykal imzalı patik modelleri
5 Mart 2012 tarihinde eklendi, 2.253 kez okundu.

derya baykal imzalı patik modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı

Derya Baykal tasarımı ile bizlere sunulan imzalı patik modeli ve detaylı anlatımını sizlere sunuyorum dostlarım…  Kendinize veya sevdiğiniz birine imzalı patik modeli işlemek istiyor ve anlatımlı model arıyorsanız, aşağıdaki resimli anlatıma bir göz atmalısınız dostlarım…

derya baykal patik modeli ve yapılışı

 MALZEMELER

İnce yün Şiş No 3.5

YAPILIŞI

42 ilmek başlanır. 4 ilmek haroşo 7 ilmek ajur, 20 ilmek haroşo, 7 ilmek ajur, 4 ilmek haroşo olarak başlanır.

22 diş haroşo olunca, 10 ilmek örülüp iki ilmekbirlikte alınır. 18 ilmek haroşo örülür. Takip eden iki ilmek birlikte örülür. Kalan 10 ilmek örülür. Başta ve sonda örülen 10 ilmek sabit kalmak kaydı ile her iki sırada bir bu şekilde eksiltme yapılır. 15 ilmek kalınca örgü kesilerek kapatılır.

AJÜR YAPIMI

1 Sıra : Baştan 4 ilmek haroşo örülür, yün şişin üstüne dolanır, takip eden iki ilmek birlikte alınır, yün şişin üstüne dolanır. Sonraki ilmekler haroşo olarak örülür.

2.Sıra : Ajurdaki düz ilmekler ters olarak örülür.

3.Sıra : 4 ilmek haroşo örülür. 1 ilmek düz örülür. Yün şişin üstüne dolanır, iki ilmek birlikte alınır 1 ilmek düz örülür, 2 ilmek birlikte alınıp, 1 ilmek düz örülür.

4.Sıra : 2.sıra tekrarlanır.

5.Sıra : 4 ilmek haroşo örülür. 2 ilmek düz örülür. Yün şişn üstüne dolanır, 3 ilmek birlikte alınır, yün şişin üstüne dolanır, 2 ilmek düz örülür.

6.Sıra : 2.sıra tekrarlanır. Ajurun tekrarı için 1.sıradan başlayarak 6.sıraya kadar olan aşamalar tekrarlanır.

Bir önceki yazımız olan Yeni örgü mutfak perdesi modelleri başlıklı makalemizde örgü mutfak perdesi modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
bebek_hirka_modelleri-6
Bebek hırka modelleri ve yapılışı

bebek hırka modelleri örnekleri ve detaylı anlatım yapılışları sizlerle dostlar..  Birbirinden önemli tasarımlar ile oluşturulan yeni bebek hırka modellerini  sizlere...

Kapat