Derya Baykal İmzalı Patik Modelleri

derya baykal imzalı patik modelleri örnekleri çeşitleri ve detaylı anlatım yapılışları…

Derya Baykal imzası taşıyan bir diğer örgü modeli olan ” patik ” ile karşınızdayız hanımlar. Derya hanımın sitesinde şöyle bir gezerken gördüğüm ve çok beğendiğim bu patik modelini, sizler için inceleyip, sizlerinde beğenilerine sunmak istedim. ” Mehtap burma ” patiği ismini verdiği bu patik modeli, şık yapısı ile sizleri etkileyecek diye düşünerek, modeli yapılışı ile birlikte aşağıda sundum. Kış aylarının en temel giyim aksesuarları içerisinde yer alan patiği, gerçekten harika bir alternatif model olarak hazırlayan ve bizlere sunan Derya Baykal, bu patik modeli ile tüm dikkatleri bir anda üzerine çekti. Birçok kişi bu patik modelini severek tercih etti ve kendisi için hazırladı. Bu kişiler içerisine adınızı yazdırmak istiyorsanız, sizlerde bu alternatifi mutlaka değerlendirmelisiniz.

Not: Patik modelini açıklaması ile birlikte size sunduktan hemen sonra Derya Baykal tarafından hazırlanan farklı patik modellerini galerim ile birlikte sunacağım.

MALZEMELER

İnce yün Şiş No 3.5

YAPILIŞI

42 ilmek başlanır. 4 ilmek haroşo 7 ilmek ajur, 20 ilmek haroşo, 7 ilmek ajur, 4 ilmek haroşo olarak başlanır.

22 diş haroşo olunca, 10 ilmek örülüp iki ilmekbirlikte alınır. 18 ilmek haroşo örülür. Takip eden iki ilmek birlikte örülür. Kalan 10 ilmek örülür. Başta ve sonda örülen 10 ilmek sabit kalmak kaydı ile her iki sırada bir bu şekilde eksiltme yapılır. 15 ilmek kalınca örgü kesilerek kapatılır.

AJÜR YAPIMI

1 Sıra : Baştan 4 ilmek haroşo örülür, yün şişin üstüne dolanır, takip eden iki ilmek birlikte alınır, yün şişin üstüne dolanır. Sonraki ilmekler haroşo olarak örülür.

2.Sıra : Ajurdaki düz ilmekler ters olarak örülür.

3.Sıra : 4 ilmek haroşo örülür. 1 ilmek düz örülür. Yün şişin üstüne dolanır, iki ilmek birlikte alınır 1 ilmek düz örülür, 2 ilmek birlikte alınıp, 1 ilmek düz örülür.

4.Sıra : 2.sıra tekrarlanır.

5.Sıra : 4 ilmek haroşo örülür. 2 ilmek düz örülür. Yün şişn üstüne dolanır, 3 ilmek birlikte alınır, yün şişin üstüne dolanır, 2 ilmek düz örülür.

6.Sıra : 2.sıra tekrarlanır. Ajurun tekrarı için 1.sıradan başlayarak 6.sıraya kadar olan aşamalar tekrarlanır.

Derya Baykal İmzalı Patik Modelleri

Bir önceki yazımız olan Derya Baykal Etamin işlemeli seccade modelleri başlıklı makalemizde derya baykal seccade hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Derya Baykal yeni etamin işlemeli seccade
Derya Baykal Etamin işlemeli seccade modelleri

derya baykal etamin işlemeli seccade modelleri örnekleri çeşitleri en güzel seçimlerle... Derya Baykal imzası taşıyan birbirinden şık etamin işlemeli seccade...

Kapat