Derya Baykal kar beresi modeli yapılışı (bebekler için)

Derya Baykal kar beresi modeli yapılışı (bebekler için)
5 Mart 2012 tarihinde eklendi, 2.458 kez okundu.

derya baykal kar beresi modeli örneği ve detaylı resimli anlatım yapılışı 

Derya Baykal tasarımı ile oluşturulan ve farklı tasarımı ile dikkat çeken “kar bere modeli” ve detaylı anlatım yapılışını aşağıdaki makalemde sizlere sunuyorum dostlarım…  Derya Baykal kar beresi yapılışını öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki anlatıma bir göz atmalısınız.

derya baykal kar beresi ve yapılışı

kar beresi ve yapılışı

kar beresi modeli ve yapılışı

derya baykal bere modeli ve yapılışı

KAR ŞAPKASI YAPILIŞI: 72 ilmek başlanır, 2 cm 2+2 lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Şapka boyu11 cm örüldükten sonra ilmekler ortalanır ve ortadaki 12 ilmek şapka bitene kadar geri dönüşlerle örülür. Her sırada 12 ilmeğin her iki tarafındaki ilmekler 1`er ilmek kesilmeye başlanır. 12 ilmeğin kenarlarındaki ilmekler bitince, her iki tarafından şişe 25`er ilmek çıkarılır. Şapkanın çene altına gelen kısmından 10 ilmek artış yapılarak toplam 82 ilmeğe ulaşılır. 2 cm 1+1 lastik örülüp, selanik örgüye geçilir. 4 cm selanik örüldükten sonra ilmekler birdefada kesilerek bitirilir.

GÖZYAPILIŞI:
3391 renk no.lu iplikle 4 zincir çekilip, birleştirilir. İçine 8 adet sık iğne yapılır.Üzerine 6973 renk no.lu iplikle her sık iğnenin üzerine 2`şer adet, toplam 16 adet trabzan yapılır.Sonraki sırada 208 renk no.lu iplikle her trabzan üzerine 2`şer trabzan, toplam 32 adet trabzan yapılarak gözler tamamlanır. Kaşlar için son sıra iki parçaya ayrılır ve bir tarafının üzerine 3391renk no.lu iplikle her trabzan üzerine 1`er trabzan yapılarak bitirilir. 2 adet yapılır, şapkanın ön ortasına dikilir. İki gözün ortasına tığ ile 145 renk no.lu iplikle 1 adet fıstık yapılır. Şapkanın tepesinin her iki tarafına renkler karıştırılarak püskül yapılıp, bitirilir. Şapka boyun kısmından dikilir.

Bir önceki yazımız olan Yeni örgü mutfak perdesi modelleri başlıklı makalemizde örgü mutfak perdesi modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
derya_baykal_imzali_patik_modelleri
Derya Baykal imzalı patik modelleri

derya baykal imzalı patik modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı Derya Baykal tasarımı ile bizlere sunulan imzalı patik modeli ve...

Kapat