Derya Baykal motifli bez çanta ve yapılışı

Derya Baykal motifli bez çanta ve yapılışı
13 Mart 2012 tarihinde eklendi, 2.859 kez okundu.

derya baykal motifli bez çanta modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı 

Derya Baykal tasarımı ile oluşturulan yeni motifli bez çanta ve yapılışını sizlere sunuyoruz dostlar. Farklı ama göze hoş gelen tasarımı ile fazlasıyla dikkat çekici olan motifli bez çanta modelini sizlerde mutlaka değerlendirmeli ve benzer tasarımları oluşturmalısınız diye düşünüyorum…

Dantelli bez çanta modeli ve yapılışı

Bez çantayı motiflerle giydirdik… Nako Banu serisinin beyaz  rengi ile örülüyor.Tığ no3,5 Toplam 48 adet motiften oluşuyor. Motif yapımı; 6 zincir çekilip kapatılır. oluşan yuva içerisine 12 adet sık iğne yapılır. Her bir sık iğne üstüne 7 zincir çekip batarak yuvalar oluşturulur.

Çanta üzerine dikilebilen dantel modeli

Yuvaların içerisine ikili trabzan yapılır. 3 adet ikili trabzan her seferinde kapatmadan bekletilip, üçü aynı anda kapatılıp toplanır. En son aşama ise çerçevesi ; 8 zincir çekip batarak çevresi oluşur. Tüm motifler dikilmeden birbirine eklenerek  oluşturulur. Çantanın eni 35 boyu 39 askı ölçüsü 64 cm dir.

Bir önceki yazımız olan Çocuk kazak modelleri başlıklı makalemizde çocuk kazak modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
derya_baykal_fiyonklu_patik
Derya Baykal fiyonklu patik ve yapılışı

derya baykal fiyonklu patik modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı sizlerle...  Derya Baykal tasarımı ile oluşturulan yeni fiyonklu patik modeli...

Kapat