Derya Baykal “Örgü Demlik Kılıfı Yapılışı” Anlatımlı

Derya Baykal “Örgü Demlik Kılıfı Yapılışı” Anlatımlı
24 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 1.327 kez okundu.

2014-  Derya Baykal Örgü Demlik Kılıfı Yapılışı Anlatımlı Sizlerle…

Örgü el işleri denildiği zaman aklımızı ilk gelen isim Derya Baykal oluyor hiç kuşkusuz. Bugünkü makalemde sizlere Derya Baykal tarafından yapılmış olan bu örgü demlik kılıfının yapılışı ve gerekli malzemelerini paylaşacağım. Evinizde örgü kılıfları ile uğraşmayı seviyorsanız bu konumuz tam sizlik hanımlar. Örgü demlik kılıfı yapılışı anlatımlı sizlerle. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

örgü demlik kılıfı modelleri

Malzemeler

  • Bebe yünü
  • Şiş no 4-5
  • Tığ no 3
  • Boncuk elyaf
  • Yün iğnesi
  • Makas

Yapılışı

66 ilmek başlanır. 6 sıra 1 ters 1 düz örülür. 12 sıra düz örülüp, ikiye ayrılır. Her iki taraf 10’ar sıra örülüp birleştirilir. Tekrar 10 sıra örülüp 11.nci sırada 6 ilmek örülür, 1 ilmek kesilir. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir. Sonraki sırada 3 ilmek örülür, 1 ilmek kesilir. 31 ilmek kalınca 15 sıra kafa için örülür. 2 ilmek bir alınıp ilmek sayısı 15’e düşürülür. Kalan ilmekler toplanıp dikilir.

Ağzı için: 5 zincir çekilir. Çevresi dönülür.

Göz için: 4 zincir çekilip, kapatılır. 12 sıkiğne yapılır.

Kulak için: 5 ilmek başlanır. 6 sıra örülür. 3 ilmek kalana kadar her sıra başında kesilir. 4 adet ponpon yapılır. Resimde görüldüğü gibi dikilir.

Bir önceki yazımız olan Bebek Örgü "Bere ve Tulum" Modeli Yapılışı ( anlatımlı ) başlıklı makalemizde örgü bebek beresi ve örgü bebek tulum hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2014 Çember etek tasarımları
Yeni Sezon “Çember Etek Modelleri”

Trend çember etek modelleri kombinleri ve fiyatları sizlerle... Bahar aylarına günlerce kalan şu günlerde birbirinden güzel renkli tasarımlara sahip çember...

Kapat