Derya Baykal Örgü “Kedili Atkı” Modeli ve Yapılışı

Derya Baykal Örgü “Kedili Atkı” Modeli ve Yapılışı
8 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.240 kez okundu.

Derya Baykal Kedi Motifli Örgü Atkı Modeli ve Yapılışı

Yeni sezonda birbirinden güzel örgü tasarımları hazırlayan Derya Baykal bu makalemizde bizlere çok şık bembeyaz örgü kedili atkı modelini ve yapılışını paylaşıyor. Kedi seven hanımlar için çok şık bir tasarım olan bu atkı modelini kış aylarının soğuk günlerinde tercih edebilirler. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin. Umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

derya baykal örgü kedili atkı

Malzemeler

  • Bebe yünü
  • Tığ no 3

 

Hazırlanışı

34 zincir çekilir ve ikili trabzan örülür. 18.nci sırada tam ortadan 17 ilmek’ten ortada aralık kalacak şekilde 9 sıra örülür. Diğer parçayı da 9 sıra da ördükten sonra 27.nci sırada birleştirilir ve 120 cm olana kadar devam edilir. Atkının tamamı 130 cm den oluşacaktır. Son 10 cm de kuyruğunu oluşturmak için her iki taraftan birer ilmek keserek atkı tamamlanır.

Başı için:

5 zincir çekilir. 10 sıra doldurularak ortası oluşturulur. 3 sıra 20 ilmek olana kadar arttırılır. 4.ncü sırada arttırmaya devam edilir ve 30 ilmek yapılır. 5.nci sırada 40 ilmek oluncaya kadar arttırmaya devam edilir. 4 sıra bu şekilde örülür. Toplam 18 sıra örülür ve kapatılır. Kulakları oluşturmak için her iki taraftan ortalanarak 12 ilmek ile başlayarak 4 ilmek kalana kadar kesilir.

Bacak ve kollar için:

5 zincir çekilir. 10 sıra doldurularak ortası oluşturulur. 20 ilmek olana kadar arttırılır ve 20 sıra örülerek kapatılır. Diğer 3 formu da aynı şekilde örebilirsiniz.

Resimdeki şekilde başı ve bacakları dikip atkı tamamlanır.

Bir önceki yazımız olan Kışlık Etek Modelleri ve Kombinleri başlıklı makalemizde 2014 kışlık etek modelleri ve kışlık etek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
... modelleri belirledik straplez abiye elbise modelleri renk renk model
Yeni Sezon “Straplez Abiye Elbise” Modelleri

2014 Straplez abiye elbise modelleri ve fiyatları sizlerle... Her yıl birbirinden şık ve renkli tasarımlarıyla bizleri karşılayan straplez abiye elbise...

Kapat