Derya Baykal Örgü “Mumluk Modeli” Yapılışı

Derya Baykal Örgü “Mumluk Modeli” Yapılışı
8 Mart 2014 tarihinde eklendi, 985 kez okundu.

Derya Baykal örgü mumluk modeli yapılışı anlatımlı

Örgü denildiğinde akıla gelen ilk isimlerden birisi Derya Baykal’dır. Hiç kuşkusuz bu makalemizde bizlere örgüden yaptığı çok şık örgü mumluk modelini paylaşacak. Örgü dekorasyonu seven bayan arkadaşlarım için oldukça şık bir tasarım olan bu mumluk modelinin nasıl örüldüğü bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.

2014 yılı Derya Baykal örgü mumluk modeli ve yapılışı sizlerle örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

derya baykal örgü mumluk

Malzemeler

  • bebe yünü
  • tığ no 2.1mm
  • makas

Hazırlanışı

6 zincir çekilip kapatılır. 1 sıkiğne yapılır. 2 tane ikili trabzan yapılıp, 3 zincir çekilir. 2.nci trabzanın tepesine sıkiğne ile tutturulur. 1 ikili trabzan 1 sıkiğne yaparak yaprak tamamlanır. Bu işlem sırasıyla 3 yaprak daha yapılıp motif bitirilir. Motifler birbirine örülürken birleştirilir. 3X4 motif yapıldıktan sonra, beyaz iple resimde görüldüğü gibi köşeleri dönerken 10 zincir, motif aralarında 12 zincir çekerek çevresi dönülür. Daha sonra her zincire tek batarak, köşelerde 1 ilmeğe çift batarak ikili trabzan yapılır. Mumluk tamamlanır.

Bir önceki yazımız olan Derya Baykal Örgü "Kedili Atkı" Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde derya baykal örgü atkı ve kedi desenli örgü atkı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
derya baykal örgü kedili atkı
Derya Baykal Örgü “Kedili Atkı” Modeli ve Yapılışı

Derya Baykal Kedi Motifli Örgü Atkı Modeli ve Yapılışı Yeni sezonda birbirinden güzel örgü tasarımları hazırlayan Derya Baykal bu makalemizde...

Kapat