Derya Baykal “Örgü Patik Modeli” ve Açıklamalı Yapılışı

Derya Baykal “Örgü Patik Modeli” ve Açıklamalı Yapılışı
28 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 1.895 kez okundu.

derya baykal örgü patik modeli örneği nasıl örülür yapılışı örgü patik açıklamalı yapılışı

Özel bir Derya Baykal tasarımı olan “örgü patik” modeli ve detaylı yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Derya Baykal’ın mükemmel bir görünüm kazandırarak hazırladığı bu özel patiğini gördüğünüz andan itibaren eminim çok beğenecek ve bu özel tasarımı kendiniz için değerlendirmek isteyeceksiniz. Kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu özel patiği ayaklarınızı daha sıcak tutabilme adına kullanabilirsiniz.

Kış aylarında en fazla tercih edilen giyim ürünleri içerisinde yer alan “patiğin” Derya Baykal tasarımı ile hazırlanan bu özel seçeneğine aşağıdaki fotoğraftan bir göz atabilir, modeli beğenirseniz hemen aşağıdaki anlatıma bir göz atarak hazırlayabilirsiniz.

Derya Baykal “Örgü Patik Modeli” ve Açıklamalı Yapılışı

derya baykal örgü patik modeli ve yapılışı

Malzemeler

Orta kalınlıkta yün
Tığ No. 2.1mm

Hazırlanışı

35 zincir çekilir. Her ilmeğe tek batarak ikili trabzan yapılır. Son ilmeğe 5 tane ikili trabzan yapılıp dönülür. Her ilmeğe tek batarak ikili trabzan yapılır. Son ilmeğe 5 tane ikili trabzan yapılır. 3 zincir çekilip üst sıraya çıkılır. Her ilmeğe tek batarak ikili trabzan yapılır. Başta ve sonda yapılan 5 tan ikili trabzanın üstüne her ilmeğe çift batarak ikili trabzan yapılır. Bu şekilde 1 sıra daha örülüp, taban tamamlanır.

Siyah iple ilk ilmeğe zincir çekmeden 3 tane ikili trabzan yapılır. 2 ilmek atlanır 3.ncü ilmeğe 3 tane ikili trabzan yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür. Turuncu iple ikili trabzan gruplarının arasında kalan boşluğa 3 tane ikili trabzan yapılır. Zincir çekmeden sonraki boşluğa geçilir. 3 tane ikili trabzan yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde örülür. Mavi ve siyah iple aynı şekilde 1’er sıra örülür.

ÜSTÜ İÇİN

Turuncu iple 30 zincir çekilir. Taban örgüsü dışa doğru katlanıp, resimde görüldüğü gibi dikilir. Geri kalan bölümüne siyah iple sıkiğne yapılıp toplanır.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
jakarlı örgü yapılışı
Jakarlı Örgü Modeli Nasıl Yapılır? Açıklamalı Anlatım

jakarlı örgü modelinin yapılışı jakarlı örgü desenleri nasıl hazırlanır yapılışı video Örgü işi yapan kişilerin her daim ilk tercihi "örgü...

Kapat