Derya Baykal patik modelleri ve yapılışı 2016

Derya Baykal patik modelleri ve yapılışı 2016
6 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 3.073 kez okundu.

Derya Baykal patik modelleri ve yapılışı 2016 patik örnekleri 2016

Merhaba hanımlar… Bu yazımda sizlere Derya Baykal anlatımlı, patik örülüşünü sunuyorum… Derya Baykal tarafından sunulan bu örülüş tarzı ile sizlerde rahatlıkla patik örebilir ve ortaya kendi tarzınızı yansıtan modeller çıkartabilirsiniz. Soğuk havaların etkisini gösterdiği şu günlerde, belki de en fazla ihtiyaç duyduğumuz giyim aksesuarları arasında yer alan patikler, bu dönem içerisinde en büyük yardımcılarımızdandırlar. Sizlerde, kendinize veya bir sevdiğinize aşağıdaki anlatım ile rahatlıkla patik örebilirsiniz, şimdi gelin patik nasıl yapılır hep birlikte öğrenelim…

Derya Baykal bebek patiği modeli

MALZEMELER

İnce yün Şiş No 3.5

YAPILIŞI  

42 ilmek başlanır. 4 ilmek haroşo 7 ilmek ajur, 20 ilmek haroşo, 7 ilmek ajur, 4 ilmek haroşo olarak başlanır.

22 diş haroşo olunca, 10 ilmek örülüp iki ilmekbirlikte alınır. 18 ilmek haroşo örülür. Takip eden iki ilmek birlikte örülür. Kalan 10 ilmek örülür. Başta ve sonda örülen 10 ilmek sabit kalmak kaydı ile her iki sırada bir bu şekilde eksiltme yapılır. 15 ilmek kalınca örgü kesilerek kapatılır.

AJÜR YAPIMI

1 Sıra   : Baştan 4 ilmek haroşo örülür, yün şişin üstüne dolanır, takip eden iki ilmek birlikte alınır, yün şişin üstüne dolanır. Sonraki ilmekler haroşo olarak örülür.

2.Sıra   : Ajurdaki düz ilmekler ters olarak örülür.

3.Sıra   : 4 ilmek haroşo örülür. 1 ilmek düz örülür. Yün şişin üstüne dolanır, iki ilmek birlikte alınır 1 ilmek düz örülür, 2 ilmek birlikte alınıp, 1 ilmek düz örülür.

4.Sıra   : 2.sıra tekrarlanır.

5.Sıra   : 4 ilmek haroşo örülür. 2 ilmek düz örülür. Yün şişn üstüne dolanır, 3 ilmek birlikte alınır, yün şişin üstüne dolanır, 2 ilmek düz örülür.

6.Sıra   : 2.sıra tekrarlanır.   Ajurun tekrarı için 1.sıradan başlayarak 6.sıraya kadar olan aşamalar tekrarlanır.

Derya Baykal patik örneği

 

Bir önceki yazımız olan Kız bebekler için örgü şapka modelleri 2016 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
diyetteyseniz_dikkat
Diyetteyseniz dikkat!

Diyetteyseniz dikkat!,diyetler,diyette yenmemesi gerekenler,diyette kaçamak Bayanlar, diyet yapmak oldukça kolay ama bazen sonuçları istediğiniz gibi olmayabilir.Bir kaç unsura dikkat etmemiz...

Kapat