“Derya Baykal” Ponponlu Örgü Bere Modeli ve Yapılışı

“Derya Baykal” Ponponlu Örgü Bere Modeli ve Yapılışı
1 Mart 2014 tarihinde eklendi, 1.525 kez okundu.

Derya Baykal Ponponlu örgü bere modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle…

Kendisinden ponponu olan bir tasarıma sahip olan bu bere modelini Derya Baykal biz hanımlar için yeni ördü.  Yapılışı oldukça basit olan bu modelimizin malzemelerini de bulmak oldukça kolay. Rengarenk bir tasarıma sahip olan bu bere modelini kış aylarında çok rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Siyah ve kül rengi iplikler alarak da bu modelimizi 2014 yılının trend bere renklerine göre de örebilirsiniz.  Umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

1cd37fee-212c-4abd-ae76-b78c0bdbb851

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta yün
  • Ebruli yün
  • Şiş no 6
  • Yün iğnesi
  • Makas

Hazırlanışı

İki ip birlikte başlanır. 2diş haroşo örülür. Daha sonra baştan 3 ilmek örülür, 6 ilmek kesilir, 3 ilmek örülür. Bu şekilde sıra sonuna kadar örülür. Şişte kalan ilmekler 21 cm düz örülür. 6 sıra 2 ters 2 düz lastik örülüp kesilir. Sıra başında örülen haroşo dilimler büzülerek ponpon yapılır. Yan dikişi yapılarak bere tamamlanır.

Bir önceki yazımız olan En Güzel FERACE MODELLERİ İle Sizlerleyiz başlıklı makalemizde 2014 ferace modelleri, en güzel ferace modelleri ve fiyatları ve en güzel feraceler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2014 Bakır saç renkleri kesimleri
Yeni Sezon “Bakır Saç Renkleri”

2014 - Bakır saç renkleri kesimleri ve modelleri sizlerle... 2014 sezonunda bakır saç renklerinde altın bakır, bakır kahve, açık bakır...

Kapat