Derya Baykal Sevimli “Örgü Bebek Beresi” Yapılışı

Derya Baykal Sevimli “Örgü Bebek Beresi” Yapılışı
18 Şubat 2014 tarihinde eklendi, 1.610 kez okundu.

Çok sevimli örgü bebek beresi modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle…

Bebeğinize bu çok sevimli örgüden yapılan bereyi örmek ister misiniz? Bence örmek istersiniz. Yapılışı oldukça kolay olan bu çalışmanın altında Derya Baykal’ın imzası atılı. 2014 yılında birbirinden güzel örgü bebek beresi modelleri tasarlayıp bizlerle paylaşan Derya Baykal’a çok teşekkür ediyoruz.

Bu eğlenceli örgü bebek beresi modelinin yapılışını ve anlatımını bu makalemde bulabilirsiniz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin. Umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

örgü bebek beresi derya baykal,

Malzemeler

  • Orta kalınlıkta yün
  • Tığ no 3
  • Yün iğnesi
  • Makas

Hazırlanışı

Gri iple 7 zincir  çekilir. Oluşturulan yuva 16 adet ikili trabzan ile doldurulur. Arttırma işlememi, 2.nci sırada 24 ilmek, 3.ncü sırada 30 ilmek, 4.ncü sırada 38, 5.nci sırada 52, 6.ncı sırada 64, 7.nci sırada 78, 8.nci sırada 86, 9.ncu sırada 94, 10.ncu sırada 102 ilmek olana kadar aralarda yapılarak tamamlanır. 11.nci sırada pembe ipe geçilir ve 7 sıra daha örülüp kesilir.

Yan uzunluklar için kulak ölçülerinin üzerinden 25 ilmek başlanarak, 3 ilmek kalana kadar ikili trabzan örülür.

Kulak için:

7 zincir çekilir, yuvayı 12 ikili trabzan ile doldurulur. 2.nci sırada her yuvaya 2 defa batarak 24 ilmek olur. 3.ncü sırada 38, 4.ncü sırada 54 adet olana kadar arttırılır. Kulak formu için etrafına sıkiğne geçilir.

Göz için:

7 zincir çekilir. Yuvaya 12 tane ikili trabzan yapılır. 2.nci sırada her yuvaya 2 defa batarak çoğaltılır. 3.ncü sırada 32 ilmek olana kadar arttırılır. Gözbebeği için, siyah renk iple 7 zincir çekilir ve 12 tane ikili trabzan ile doldurulur.

Burun için:

7 zincir çekilir ve 12 tane ikili trabzan ile yuva doldurulur. 2.nci sırada arttırarak 24 tane olur. Bıyıkları için 30 zincir çekilir ve kesilir.İ pi uzun bırakılır.

-Derya Baykal

 

Bir önceki yazımız olan Derya Baykal Örgü "Pembe Patik" Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde derya baykal örgü patik ve örgü pembe patik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2014 Beyaz Pantolon Modası | Elbise Modelleri
Trend “Beyaz Pantolon Modelleri” ve Kombinleri

Yeni yılın ilkbahar ve yaz aylarında en çok tercih edilen renklerden birisi olan beyaz rengi , 2014 yılında en çok...

Kapat