Derya Baykal’dan Çok Hoş Bir Örgü Çanta

Derya Baykal’dan Çok Hoş Bir Örgü Çanta
4 Ağustos 2013 tarihinde eklendi, 1.208 kez okundu.

derya baykal örgü çanta modeli nasıl yapılır yapılışı en güzel örgü çantalar

Derya Baykal’ın resmi sitesi üzerinden aldığımız ve ayaklarınıza kadar getirdiğimiz çok hoş bir örgü çanta modeli ile karşınızdayız şimdi de. Farklı bir tasarım ile hazırlanan ve gerçekten çok hoş bir görünüme sahip olan bu harika çanta, sektörde yer alan diğer alternatiflerine nazaran daha şık ve daha fazla dikkat çekici bir yapıya sahip. Daha gördüğünüz andan itibaren gönlünüzün kalacağı ve kendiniz için mutlaka hazırlamak isteyeceğiniz bu harika çantayı, aslında kolaylıkla hazırlayabilir ve bu çantayı kendiniz için kullanabilirsiniz. Kendi el emeğinizi vererek hazırlayabileceğiniz bu örgü çantaya isterseniz buyrun birlikte bakalım ve bu harika çantadan güç alarak kendimiz için çok hoş bir çanta hazırlayalım! Kendinize güvenerek başlayacağınız bu çanta örneğini kısa bir süre içerisinde hazırlayabileceksiniz. Yeter ki kendinize güvenin. Kolay gelsin.

Derya Baykal’dan Çok Hoş Bir Örgü Çanta

derya baykal motifli örgü çanta yapılışı
    koton ip
    tığ no 3
    yün iğnesi
    makas

Pembe iple başlanır ve ip işaret parmağına 2 defa dolanır. İçinden ilmek alınıp 3 zincir çekilir. 16 tane ikili trabzan yapılır. İpin boşta kalan bölümü çekilip, ortadaki açıklık kapatılır. Yeşil ipe geçilir. Aynı ilmeğe 4 tane ikili trabzan yapılır. 1 ilmek atlanır, sonraki ilmeğe 4 tane ikili trabzan yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir. Pembe iple aynı ilmeğe yapılan 4 tane ikili trabzan atlanıp, alt sırada boş bırakılan yerden ilmek alınıp, sık iğne ile sabitlenir. 4 zincir çekilir, sonraki boş bırakılan yerden, ilmek alınıp yukarı çekilir ve sık iğne ile sabitlenir. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir. Sonraki sırada 4 zincir çekilen yuvalara 3 tane ikili trabzan yapılır. 3 zincir çekilir aynı yuvaya 3 tane ikili trabzan yapılır. 1 zincir çekilip diğer yuvaya geçilir. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilir. Mavi ipe geçilir. 1 zincir çekilerek yapılan boşluğa 3 tane ikili trabzan yapılır. 3 zincir çekilir aynı yuvaya 3 tane daha ikili trabzan yapılır. 1 zincir çekilir, alt sırada çekilen 3 zincirin ortasına sık iğne ile sabitlenir. 1 zincir çekilir, sonraki 1 zincir çekilerek yapılan boşluğa 3 tane ikili trabzan yapılır. 1 zincir çekilir, alt sırada çekilen 3 zincirin ortasına sık iğne ile sabitlenir. 1 zincir çekilir sonraki 1 zincir çekilerek yapılan yuvaya 3 tane ikili trabzan yapılır. 3 zincir çekilir. Aynı yuvaya 3 tane daha ikili trabzan yapılır. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam edilip 4 köşe oluşturulur.

Sonraki sırada her ilmeğe tek batarak ikili trabzan yapılır. Köşelerde 3 zincir çekilerek yapılan boşluğa 3 tane ikili trabzan, 3 zincir çekilir aynı yuvaya 3 tane daha ikili trabzan yapılır. Yeşil ipe geçilip, alt sıradaki gibi örülüp, motif tamamlanır.

Bu şekilde 13 motif örülür. Şemada gösterildiği gibi dikilip, çanta tamamlanır. Arzu edilen şekilde ve boyda sapları yapılır.

Bir önceki yazımız olan Nako 2014 "Kız" Çocukları için Hırka Modeli başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Bralet modelleri 2014
Bralet Modelleri ve Kombinleri

2014 Birbirinden güzel ve şık renklerde bralet modelleri... Büstiyer olarak da geçen bralet modellerinde öne çıkan modelleri genellikle desenli ve...

Kapat