Derya Baykal’dan çok şık bir örgü eldiven modeli ve yapılışı

Derya Baykal’dan çok şık bir örgü eldiven modeli ve yapılışı
10 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 1.588 kez okundu.

derya baykal örgü eldiven modeli örneği tasarımı en güzel en yeni 2013

Derya Baykal tasarımı olan çok özel bir örgü eldiven örneği ile tekrar sizlerleyiz hanımlar. Derya Baykal’ın özel örgü tasarımları içerisinde yer alan bu eldiven seçeneği, şık yapısı ile gerçekten fazlasıyla dikkat çekici bir yapıya sahip. Kış aylarının en temel giyim aksesuarları içerisinde yer alan eldivenin, Derya Baykal tasarımı ile hazırlanan bu özel seçeneğini gördüğünüz andan itibaren eminim çok etkilenecek ve bu seçeneği değerlendirmek isteyeceksiniz.

Kendi el emekleriniz ile evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabileceğiniz örgü eldivene isterseniz gelin birlikte bakalım ve bu özel seçeneği beraber hazırlayalım. Taktığınız andan itibaren çevrenizdekilerinde dikkatini direkt olarak çekebileceğiniz Derya Baykal örgü eldiveni sizlerle…

Malzemeler

  •     Orta kalınlıkta yün
  •     Şiş no 5
  •     yün iğnesi
  •     makas

Hazırlanışı

36 ilmek başlanır. 1 ters 1 düz 20 cm örülür. İkiye katlanır. Baştan 8 cm dikilir. Parmak için 4 cm boşluk bırakılır. Geri kalan kısmıda dikilir.

 Parmak için

11 ilmek başlanır. 10 sıra düz örülür. Her sıra başında 3 ilmek kalana kadar 1’er ilmek kesilir. İkiye katlanıp eldivene dikilir.

Bu model bir Derya Baykal tasarımıdır. Gerçek kaynağına ulaşmak için BURAYA TIKLAYINIZ

Bir önceki yazımız olan Derya Baykal tavşan patik örneği ve detaylı anlatım yapılışı başlıklı makalemizde derya baykal patik ve örgü patik yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
© Copyright 2012 CorbisCorporation
Kanser hastaları nasıl beslenmeli

Kanser olan bir hasta nasıl beslenmelidir. İyi bir beslenme, sağlıklı bir mutfakla başlıyor. Mutfağınıza sağlıklı malzemeler girmiyorsa, o mutfaktan sağlıklı...

Kapat