Derya Baykal’dan Örgü Çocuk Hırkası ve Yapılışı

Derya Baykal’dan Örgü Çocuk Hırkası ve Yapılışı
12 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 2.427 kez okundu.

derya baykal örgü çocuk hırkası modeli nasıl yapılır açıklamalı detaylı anlatım yapılışı 2013 2014

Çocuklarınız için hazırlayabileceğiniz gerçekten çok şık ve bir o kadarda iddialı bir şal modeli Derya Baykal tasarımı ile birlikte sizlerle. Özellikle kız çocuklarınız için hazırlayabileceğiniz bu örgü çocuk hırkası modeli ile çocuklarınız için gerçekten özel bir örgü şal modelini ortaya çıkartmış olabilirsiniz. Çocuklarınızı soğuk geçecek olan kış aylarının etkilerinden koruyabilecek olan bu örgü hırka modeli, onların daha cici görünmeleri anlamında da önemli avantajlar sağlayabiliyor. Hem iç açıcı rengi hem de üzerinde yer alan özel motifleri sayesinde gerçekten önemli bir görünüme sahip olan Derya Baykal örgü çocuk hırkası modelini kesinlikle kaçırmamanız gerektiğini düşünüyorum ve sizleri bu harika örgü şal modeli ile karşı karşıya bırakıyorum. El emeğine güvenen tüm arkadaşlarım aşağıdaki özel seçeneği rahatlıkla hazırlayabilir.

derya baykal örgü çocuk hırkası yapılışı

derya baykal örgü çocuk hırkası yapılışı

Malzemeler

bebe yünü
tığ no 3
şiş no 5

Hazırlanışı

Arka

84 ilmek başlanır. 12 sıra 1 ters 1 düz lastik örülüp, düz örgüye geçilir. 27 cm örülüp, 4-4-2 şeklinde kol kesilir.

Ön

44 ilmek başlanır. 12 sıra 1 ters 1 düz lastik örülür. Düz örgüye geçilir. 27 cm örülüp, 4-2-2 kol kesilir. 8 ilmek lastik olarak yukarı  kadar örülür.

Kol

34 ilmek başlanır. 12 sıra 1 ters 1 düz lastik örülür. 4 sıra düz örülür. 40 ilmek olana kadar her sıra başında 1’er ilmek arttırılır. Toplam 27 cm örülür. Her iki taraftan 4’er ilmek kesilir. Kol oyuntusu 10 ilmek olana kadar robasının ölçüsüne göre dilimler örülüp resimde görüldüğü gibi dikilir.

Çiçekleri için ikili trabzanla daireler yapılır. Yapraklar örülüp dikilir.

Bir önceki yazımız olan Derya Baykal'dan Örgü Balkabağı Bere Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde derya baykal örgü balkabağı bere ve örgü bere modeli yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
orgu balkabagi beresi ve yapilisi
Derya Baykal’dan Örgü Balkabağı Bere Modeli ve Yapılışı

derya baykal örgü balkabağı bere modeli örneği nasıl yapılır açıklamalı anlatım yapılışı Özel bir Derya Baykal tasarımı olan çok şık...

Kapat