Derya Baykal’dan Özel Bir Patik Modeli ve Yapılışı

Derya Baykal’dan Özel Bir Patik Modeli ve Yapılışı
15 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 1.746 kez okundu.

derya baykal örgü patik modeli nasıl yapılır nasıl örülür detaylı açıklamalı yapılışı 

Özel bir Derya Baykal tasarımı patik modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Özel tasarım yapısı ile dikkat çeken bu özel bebek patiğini görür görmez eminim çok etkilenecek ve bu parçayı bebekleriniz için hazırlamak isteyeceksiniz. Bebeklerinizin minik ayaklarını her daim sıcak tutacak ve onların daha cici görünmelerini sağlayabilecek bu özel patiği evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

 Orta zorlukta yapılabilecek bir patik olan “Derya Baykal” patik modelini mutlaka hazırlamalısınız.

 Derya Baykal’dan Özel Bir Patik Modeli ve Yapılışı

fiyonklu batik modelleri

Derya Baykal Fiyonklu Patik Yapımı İçin Gerekli Mazemeler ;

Orta Kalınlıkta Yün Şiş no 5

Derya Baykal Fiyonklu Patik Yapılışı ( ÜST KISIM) ;

Fiyonklu örgü patiğimiz için ilk önce 7 ilmek atıyoruz…Daha sonra baştan ÜÇ ilmek haroşo BİR ilmek düz, Üç ilmek haroşe örüyoruz. Ortada ki BİR ilmeğin iki tarafından 2 sırada1 arttırarak ONSEKİZ diş haroşo örüyoruz. Sonra örgüyü ikiye ayırıyoruz. Sağda ki ve solda ki parça YİRMİ diş haroşe örülp ve keserek kapatıyoruz..

Derya Baykal Fiyonklu Patik Yapılışı ( TABAN KISMI) ;

derya baykal fiyonklu patik

Örgü patiğimizin tabanını yapmak için BEŞ ilmek başlanır, her 2 taraftan DOKUZ ilmek olana kadar arttırılır. YİRMİBİR cm düz örülüp kesilerek kapatılır.

Derya Baykal Fiyonklu Patik Yapılışı ( FİYONK İÇİN )

Örgü patiğimizin tfiyonkunu yapmak için ON ALTI ilmek başlanır. ON DÖRT  cm haroşe örülür ve üst parça 2’ye katlanır, arkası dikilir. Taban parçası tabanadikilir. Fiyonkiçin örülen parça ortadan birleştirilir.

Bir önceki yazımız olan Erkekler İçin Örgü "Safari Kazak" modeli ve yapılışı başlıklı makalemizde erkek kazağı yapılışı ve erkek örgü kazak nasıl örülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Rengarenk örgü elbise modeli
Bu örgü elbise modelleri çok şirinler!

2013 örgü elbise modelleri örnekleri en güzel en yeni seçimlerle  Örgü işi yapan maharetli eller tarafından hazırlanan gerçekten fazlasıyla etkileyici...

Kapat