Derya Baykal’dan “Yelken Desenli” Bebek Yeleği Modeli

Derya Baykal’dan “Yelken Desenli” Bebek Yeleği Modeli
22 Ocak 2013 tarihinde eklendi, 2.014 kez okundu.

derya baykal yelken desenli bebek yeleği modeli örneği nasıl yapılır nasıl örülür açıklamalı

Derya Baykal tasarımı olan gerçekten çok özel bir bebek yeleği modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Bebekler için büyük emekler verilerek hazırlanan bu yelek modeli üzerinde yer alan yelken desenleri sayesinde fazlasıyla etkileyici bir yapıya sahip diye düşünüyorum. Kış aylarında bebekleriniz için harika bir giyim alternatifi olabilecek olan bu özel örgü yeleği sizlerde mutlaka hazırlamalısınız kızlar.

Bebeklerinizi hem soğuk havaların etkisinden koruyabilecek hem de onlara cici görünümler kazandırabilecek olan bu özel yeleğe isterseniz buyrun birlikte bakalım…

 

Derya Baykal’dan “Yelken Desenli” Bebek Yeleği Modeli

derya baykal bebek yeleği nasıl örülür

Malzemeler

Bebe yünü
Tığ no 2.1 mm

Hazırlanışı

Yapılışı – Ön İçin

Beyaz yünle 36 zincir çekilir. Her ilmeğe tek batarak 18 sıra ikili trabzan yapıır. Kol için 5 ilmek yaka için 2 ilmek bırakılır. Sonraki sırada kol için 2, yaka için 2 ilmek bırakılır. İki sıra kesmeden örülür. Sonraki sıralarda yaka için 3 defa 2 ilmek bırakılır. Kol kestikten sonra toplam 8 sıra örülür. Aynı şekilde diğer ön parça örülür.

Arka İçin

70 zincir çekilir. Her ilmeğe tek batarak 18 sıra ikili trabzan yapılır. Örgünün her iki tarafından 5’er ilmek bırakılır. Sonraki sırada 2’şer ilmek bırakılıp kol kesme işlemi tamamlanmış olur. 6 sıra daha örülüp arka parça bitirilir.

Yelkenli

Mavi iple 15 zincir çekilir. Her ilmeğe tek batarak çakma sıkiğne yapılır. Her iki taraftan 1’er ilmek artırarak 3 sıra daha örülür.

Yelkenleri İçin

Somon iple 15 zincir çekilir. 1 sıra çakma sıkiğne yapılır. 8 sıra tek taraftan 1’er ilmek eksiltip örülür. Aynı şekilde diğer yelkende örülür.

Direk İçin 2 kat

Mavi iple 25 zincir çekilir. Resimde görüldüğü gibi dikilir.

deryabaykal

 

Bir önceki yazımız olan Nako'dan harika bir "Örgü Venüs Bolero" modeli ve yapılışı başlıklı makalemizde nako örgü bolero modeli ve yapılışı ve örgü bolero nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yeni Trend At kuyruğu Modeli
En muhteşem at kuyruğu modelleri!

2013 Trend At kuyruğu saç modelleri Birbirinden güzel at kuyruğu saç modelleri sizlerle dostlarım.. En güzel modelleri ve uyumlu olan...

Kapat