Dişlerinizi Evde Kendiniz Beyazlatın

Dişlerinizi Evde Kendiniz Beyazlatın
25 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 768 kez okundu.

Evlerinizde diş beyazlatma yöntemleri

Yazın bronzlaşan teninizde, bembeyaz bir gülümseme olsun istemez misiniz? ”Elbette” istersiniz bunu yapmak çok kolay olmasa da yapılması gereken bir durumdur sizler için çok zor bir durum gibi görünen ama sağlıklı bir birey için alışkanlık haline gelen diş fırçalama alışkanlığını eğer bırakırsanız dişleriniz kokmaya ve sararmaya başlar ve bu nedenle asla ve asla dişleriniz beyazlamaz.

Dişlerinizin beyazlaması için hekime gitmenize gerek yoktur. Sadece kaliteli bir diş macunu ile düzgün bir fırça ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Çok soğuk ve sıcak içeceklerden uzak durmanızı öneriyoruz.

Portakal kabuğu

çok daha parlak bir gülümsemeye sahip olmak istiyorsanız, başvurabileceğiniz en kolay yöntemlerden biri portakal kabuğu kullanılarak yapılan uygulama. Bir tane portakalın kabuklarını soyun ve içindeki beyaz kısmını dişlerinize sürtün. Tamamen doğal ve zararsız olan bu uygulamayı günaşırı yapabilirsiniz.

Çilek mucizesi

Çilek, diş beyazlatma konusunda en çok kullanılan meyvelerden bir diğeri. Birkaç tane çilek alın, iyice yıkadıktan sonra dış yüzeyi ağırlıklı olmak üzere ezin ve macun kıvamına getirin ve dişlerinizi hazırladığınız bu macunla fırçalayın. Haftada üç dört kez yapabileceğiniz bu uygulamada hazırladığınız macunun taze olmasına özen gösterin.

Karbonat ve iyotlu tuz

Daha parlak bir gülüş için bir çay kaşığı karbonatı ve bir tutam iyotlu tuzu biraz su ekleyerek macun kıvamına getirin. Eğer dişlerinizi bu yöntemle beyazlatmaya karar verirseniz dikkatli olmalı ve fazla sık uygulamamalısınız. çünkü tuz diş minelerinize zarar verebilir.

Oksijenli su

Bu uygulama için bir çorba kaşığı kadar oksijenli suya ve bir iki tane kulak temizleme çubuğuna ihtiyacınız var. çubukları oksijenli suya batırın ve dişlerinizi silin. Ancak oksijenli su diş etlerinizi tahriş edebilir dolayısı ile uygulama esnasında pamuğun diş etlerinize gelmemesine özen gösterin.

Limon suyu

Limonun beyazlatıcı etkisini cilt için yapılan uygulamalardan biliyoruz. Aynı etki dişleriniz için de geçerli. Gün aşırı dişlerinizi taze sıkılmış limon suyu ile fırçalamak da dişlerinizin rengini açma konusunda size yardımcı olacaktır.

Karanfil yağı

Diş macununuzun içene bir damla karanfil yağı ekleyerek dişlerinizi fırçalamanız, çok daha parlak ve beyaz dişlere sahip olmanızı sağlayacaktır. Bu uygulamayı günlük diş fırçalama rutininizde kullanabilirsiniz.

Diş beyazlatıcı ürünler

Tüm bu uygulamaların yanı sıra asıl yapmanız gereken elbette dişlerinizi en az günde iki kere, diş beyazlatıcı özelliğe sahip bir diş macunuyla fırçalamak ve dişlerinizi fırçaladıktan sonra da mutlaka diş ipiyle dişlerinizin aralarını diş macunu kalıntılarından ve diş fırçasının erişemediği kalıntılardan arındırmak. Ayrıca gün içinde diş beyazlatıcı içeriğe sahip sakız çiğnemek de bu konuda size yardımcı olabilir.

Bir önceki yazımız olan Saç Sağlığı Hakkında 8 Yanlış Bilgi başlıklı makalemizde Saç Sağlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
saç bakımı için
Saç Sağlığı Hakkında 8 Yanlış Bilgi

Saç sağlığını etkileyen 8 yanlış bilgi sizlerle. Saçlarımız çok hassas ve narindirler onlara oldukça iyi bakmak gerekmektedir. Saç problemi yaşayan...

Kapat