Dolaşan Saçlarınızı Bu Öneriler İle Rahatlıkla Açabilirsiniz!

Dolaşan Saçlarınızı Bu Öneriler İle Rahatlıkla Açabilirsiniz!
23 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.302 kez okundu.

dolaşan saçlar nasıl açılır saçları açabilmek için uygulamanız gereken öneriler bilgiler tüyolar… 

Kadınların genel sorunları içerisinde yer alan ve oluşması ile birlikte epey bir zorluk yaşatan dolaşan saçlar, aşağıdaki öneriler ile kolaylıkla sorun olmaktan çıkartılabiliyor hanımlar. Konusunda uzman kişiler tarafından sunulan bu özel öneriler ile sizlerde dolaşan saçlarınızı rahatlıkla açabilir, bu durumu sıkıntı olmaktan çıkartabilirsiniz.

Dolaşan saçlar ve bu saçlarınızı açabilme konusunda yapmanız ve uygulamanız gerekenler sizlerle…

Duştan sonra saçlarınızı yumuşatmak için bakım kremi sürün. Kemin dipten uçlara kadar iyice yayıldığından emin olun ve 1 dakika kadar bekleyin. Bol suyla bakım kremini durulayın ve saçlarınızı havluyla kurulayın.

Fazla büyük olmayan tutamlar halinde saçlarınızı bölümlere ayırın ve tokayla tutturun. Piyasada dolaşıklık açıcı saç spreyleri bulunmakta ancak bu tip spreyleri her kozmetikçide bulmak mümkün olmuyor. Eğer böyle bir sprey bulabilirsiniz işiniz daha kolay. Bulamadıysanız da sorun değil, aşağıdaki adımları takip edin.

Büyük düğümler için kalın dişli bir tarak kullanın. Acele etmeyin ve saçlarınızı mümkün olduğunca az zorlamaya çalışın. Büyük düğümleri açtıktan sonra saçlarınızı fırçalayarak daha küçük düğümlerden kurutulabilirsiniz.

Dolaşmış saçları açarken dikkat etmeniz gereken saçların nemli ve yumuşak olması. Kuru saçları fırçayla açmaya çalışırsanız daha fazla zarar verirsiniz. Saçların daha sonra dolaşmasını engellemek için haftada en az bir kez nemlendirici bir saç bakım maskesi yapın.

Bir önceki yazımız olan Sarımsağın Saça Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizde Sarımsağın Saça Faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
gebemiyim
Hamileliğin En Erken Belirtileri Nelerdir?

hamileliğin gebeliğin erken belirtileri gebelik belirtileri nelerdir...  Hamile olup, olmadığınız konusunda şüpheler yaşıyorsanız aşağıdaki belirtilere mutlaka bir göz atmalısınız hanımlar....

Kapat