Domates İle Gerçek Güzelliği Yakalayın!

Domates İle Gerçek Güzelliği Yakalayın!
15 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 1.069 kez okundu.

domates güzellik önerileri bilgileri yöntemleri tüyoları hakkında bilgiler.

Sofralarınızın vazgeçilmez parçalarından olan domates ile gerçek güzelliği yakalayabilir, güzelliğiniz ile rahatlıkla fark yaratabilirsiniz dostlar. Domatesin güzellik anlamında yarattığı etkileri öğrenince hem şaşıracak hem de bu etken ile gerçek güzelliği yakalamaya çalışacaksınız. Peki domates kağıdı ile güzellik nasıl yakalanabilir ve bu yöntemi kullanabilme anlamında yapılması gerekenler nelerdir? Gelin detaylara birlikte bakalım…

Beslenme ve Diyet Uzmanı Erkan Erdal, domateste bulunan ve kırmızı rengi veren likopen maddesinin, bilinen en iyi antioksidan olduğunu belirterek, ılık domates maskesinin cildi gergin tuttuğunu söyledi. Domatesin cilt sağlığı açısından çok önemli olduğunu ifade eden Erdal, “Domatesin içindeki likopen, yağ ve ısıyla etkisini artırır. Sabahları kahvaltıda soyulmuş ve zeytinyağı dökülmüş domates sağlık açısından çok faydalıdır” diye konuştu. Erdal, “Likopen bilinen en etkili antioksidandır ve en fazla domateste bulunur. Salça ve ketçap da bol miktarda likopen içerir.

Greyfurt, kuru kayısı ve karpuzda da likopen vardır ama içerdiği madde domates kadar yoğun değildir” dedi. Ketçabın yararlı olduğunu, bol bol domates suyu içilmesi gerektiğini belirten Erdal, makarnanın da bol ketçapla yenilmesini önerdi. Macar kadınlarının güzellik sırrı Erdal, ciltlerinin güzelliğiyle ünlü Macar kadınlarıyla ilgili bir araştırma sonucunda bu kadınların yüzlerine ılık domates maskesi sürdüklerinin ortaya çıktığını ifade ederek, domatesin güneşin altında gergin kalabilmesinin nedeninin likopen olduğunu ve yüze sürülen likopenin de cildi gergin tutacağını, kırışmayı önleyeceğini dile getirdi.

Likopenin, vücutta kansere neden olan serbest radikallerin dolaşımına engel olduğuna da dikkati çeken Erdal, alzheimer, osteoporoz ve deri hastalıklarını önlemede de likopenin önemli olduğunu söyledi.

Bir önceki yazımız olan Doğal güzellik önerileri ile kolaylıkla güzelleşin! başlıklı makalemizde doğadaki güzellikler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
doğadaki güzellikler
Doğal güzellik önerileri ile kolaylıkla güzelleşin!

doğal güzellik önerileri bilgileri yöntemleri tüyoları hakkında bilgiler:  Doğadan gelen özel öneriler ile gerçek güzelliği yakalayabilir, bu şekilde daha sağlıklı...

Kapat