Dudak güzelliği için neler yapabilirim diyenler buraya!

Dudak güzelliği için neler yapabilirim diyenler buraya!
9 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 1.382 kez okundu.

Dudak güzelliği dudak bakımı güzel dudaklar için neler yapabilirim?

Yüz güzelliği anlamında önemli bir yere sahip olan dudaklar, doğru yöntemler ile daha can alıcı ve gösterişi yapılara kavuşabiliyor kızlar… Daha can alıcı ve gösterişli dudaklarım olsun istiyorum ve bu konuda ne yapacağımı bilmiyorum diyorsanız, sizler için hazırladığımız yazımızı mutlaka okumalısınız. Sizler için hazırladığımız yazımızda, dudaklarınıza gerçek güzelliği sağlayabilecek yöntemleri sunuyoruz…

Dudak bakımı için ne yapmalıyım?

Dudak Güzelliği

Dudaklar …Bir kadının en önemli , en anlamlı, daha doğrusu kadını  kadın yapan , şiirlere konu olan uzuvlarındandır. Rujlar ,kremler, kalıcı makyajlar, estetik operasyonlar… Güzel ve hoş görünen dudaklara sahip olabilmek içindir.

Hiç düşündünüz mü? Birbirimizi hatırlarken, yüzlerimizin çizgileri hafızalarımıza kazınıyor, çizgileri fazla ciltler zaman zaman üzgün ve yorgun kişilikleri ifade ediyor. Kırışıksız ve gergin ciltler ise mutlu kişilik olarak algılanıyor.

Bizi mutsuz kılan çizgilerin yaygınlığı ve derinliği, aynı zamanda biyolojik yaşımızın göstergesi olabiliyor.

Dudak estetiğinde ve güzelliğindeki bu olumsuzluklara zaman içerisinde içeriye doğru dönükleşen, kavisleri kaybolmuş, kenarları düzleşmiş bir dudak yapısı ilave olmaya başlar; hatta birçok insan ruj sürerken dudaklarındaki bu olumsuz değişiklikleri belirgin olarak fark eder.

Dudak Kaslarını Yeniden yapılandırma :

Dudak kaslarındaki dengesiz kasılmaları kontrol altına almakla işe başlanabilir. Minik bir botox uygulaması ile derin çizgilerin ve büzülmelerin olduğu yerlerdeki dudak kasları gevşetiliyor. Artık kasların estetik görüntümüz üzerindeki olumsuz sonuçları da kaldırıldı. Bu işlem için dakikalar yeterli. Sonuçlar için ise 1 – 2 hafta beklemek gerekiyor.

Dudaklara Hacim kazandırmak:

Artık dudaklara hacim kazandırmak gerekiyor; bunun için naturel dolgulardan faydalanabiliyoruz; ama kalıcılıkları 6-8 aydan öteye gitmiyor, ya da bedeninizden alınacak kendi yağınızla dudaklara hacim kazandırmak en iyisi. Çünkü kendi yağınızla yapılan işlemlerin kalıcılığı da yıllar sürebiliyor. Kişinin toleransına göre anestezi gerektirmeyen ama ağrıya duyarlı kişilerde minik bir lokal anestezi ile rahatlıkla gerçekleştirilen işlemle dakikalar içerisinde yeni dudak formunuza kavuşabiliyorsunuz.

Çökmelerin Doğurduğu Dudak Kırışıklıkları :

Cildin içerisindeki kolajen, elastin adı verilen proteinlerin kaybına bağlı derin çizgilerin de iyileştirilmesi gerekiyor. 12 ay kullanılabilen Nlite V lazer sistemi ile çizgiler onarılıyor; birkaç dakikada yapılan tedaviden sonra ilk 72 saatte kaybolan proteinler geri geliyor; bu proteinlerin kırışıklıkları küçültmesi için ise su depolaması gerekiyor ve en iyi sonucu görmek için 8-12 hafta gerekli.

Dudaklara Kalıcı Makyaj :

Bazı dudakların kırmızı kenarlarının renklerinin daha canlı olması ve dudak kenarlarındaki çizgilerin daha belirgin olması, güzelliği daha da zenginleştirebilir. Bunun için ise hafif bir kalıcı makyaj işlemini uygulamakta yarar var.

Mimik Hatları da Unutulmamalı

Burun köşeleri ile ağız köşelerini birleştiren derin mimik hatları da dudak problemleri olan hastaların çoğunda belirgindir. Estetik bütünlük açısından bu çizgilerinde küçültülmesi gerekiyor. Bu çizgiler acaba yüz kaslarındaki sarkmaya mı bağlı gelişmiş, ya da aşırı kullanıma bağlı o bölgede ciltte ve cilt altında proteinsel çökmeye mi bağlı oluşmuş, net olarak anlaşılmalıdır. Bu çizgiler için de yukarıdaki çözümler uygulanabilir; ancak yüz kaslarındaki sarkma problemi belirgin ise bir plastik cerrahtan yardım almakta yarar vardır.

Dudak Dolgusunun Kalıcılığını Uzatmak İçin Ne Yapmak Gerekir ?

Çok sık sorulan bir soru.Özellikle güneş ışınları, renkli kozmetikler, sigara tüketimi, klorlu sular ve olumsuz çevre koşullarından mümkün mertebe kaçınmalı. Cildin bakımını ise düzenli olarak yapmak gerekiyor, çizgilerin gerek azaltılması, gerekse de yenilerinin geciktirilmesi amacıyla bol C vitamini ve meyve asitleri bu bölgeye uygulanmalı. Güneş ışınlarının tehlikeli olduğunu dikkate alarak cilt yaşlanmasına karşı tüm gün koruma sağlayacak faktörlerin de cilde uygulanması gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Kirpik uzatma ve gürleştirme önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Sağlıklı vücut için ne yapılmalı?
Doğal vücut bakımları

Doğal vücut bakımları -- temiz vücut -- sağlıklı vücut temizliği Vücut bakımları, sağlıklı ve gösterişli vücut yapısını elde etmek için...

Kapat