Dünyaca Ünlü Parfüm Markaları

Dünyaca Ünlü Parfüm Markaları
23 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.640 kez okundu.

2012 Dünyaca Ünlü Parfüm Markaları sizlerle hanımlar…

2012 Yılının en gözde parfüm trendlerini sizler için bir araya getirdim hanımlar… Her zaman en güzel kokan parfümleri ararız ben sizler için o parfümleri ve fiyatlarını paylaşacağım. Her ne kadar fiyatları oldukça yüksek olsada yine de ünlü parfüm markalarının hastalarıda oldukça fazladır.

Doğada bulunan veya sentetik olarak elde edilen hoş kokulardır. Hoş kokuları olan bitkiler tarihte önceleri ilaç sonra süs ve daha sonrada güzelliği tamamlayan kokular olarak kullanılmışlardır. Bu amaçla kullanılmış en eski doğal kaynaklardan biri gül’dür.

En güzel kokan parfümler

Parfüm Nasıl Yapılır?

Gül çiçekleri sabah erken saatlerde elle toplanırlar. Çuvallarda biriktirilip en kısa zamanda distilasyon merkezlerine ulaştırılırlar. Bütün bu işlem saat 10.00′dan önce bitmelidir. Çünkü güneş artık ısıtıyor ve gül çiçeklerinin taşıdığı bazı koku özlerinin buharlaşmasına neden olmaktadır. Distile ediciler saat 10.00′dan sonra çiçek kabul etmemektedirler. Daha sonra çift su distilasyonu denilen yöntemle gülün tüm kokusal özelliklerini taşıyan yağı elde edilir. Gül yağında E kadar Citronellol, Nerol ve -30 Geraniol isimli alkoller vardır. Bir kilo gül yağı elde etmek için tam 2.000.000 güle ihtiyaç vardır. Bir başka değişle 1 gr. gül özü, 2.000 adet gülün özüdür.

Elde edilen bu bitki özlü yağlar, bazı işlemlerden geçirilip, içersine kalıcılığını sağlayıcı bazı maddeler eklenmesi ile esans denilen ve en yüksek konsantrasyondaki koku haline getirilir. Piyasaya verilecek olan kokular değişik oranlarda uygun alkollerle dilüe edildikten sonra şişelenirler. Genelde has esanslar 5, 10, 15 ml.’lik şişelerde satılır ve çok pahalıdırlar. Çok az kullanmak yeterlidir. Eau de parfum, esans konsantrasyonu has parfüme göre daha azdır. Ancak diğer formlara göre daha yüksektir, bu nedenle kalıcıdır. Esans içeriği daha az olan bir başka form ise Eau de Toilet’tir. Parfüm

Parfüm şişeleri özel çalışmaların sonucunda üretilirler. Bazı firmalar özellikle dökme parfümler için çok özel kristallerden özel şişeler üretmektedirler. Parfüm şişeleri ya taşıdıkları sprey ünitesi ile parfümü size ulaştırır ya da dökme parfüm şişeleri şeklindedir. Son zamanlarda bazı tasarımcılar (C.K) geliştirdikleri yeni bir sprey ile çok küçük damlacıklardan oluşan bir parfüm topunu oluşturmaktadırlar.
Günümüzde kokular değişik formlarda da piyasaya sunulmaktadır.

Parfum Deo Spray; Koltuk altlarına uygulanan, daha düşük konsantrasyondaki form,

Parfum Body Lotion; Koku içeren vücut losyonu

Parfum Shower and Bathing Gel;Koku içeren banyo veya duş sabunu dendiğinde genelde Eau de parfum ve Eau de Toilet anlaşılır. Parfümler genelde 30 ml., 50ml. ve 100ml.’lik formlarda olabileceği gibi 30ml., 75 ml. ve 125ml.’lik formlarda da olabilirler.
Dünyaca Ünlü Parfüm Markaları

Parfüm hepimizin vazgeçilmezidirEn İyi En Ünlü Parfümler dünyaca ünlü parfüm markalarını şöyle sıralayabiliriz;

Jesus Del Pozo
Kenzo
Loris Azzaro
Marc Jacobs
Nina
Paul Smith
Prada
Ralph Lauren
Rochas
Thierry Mugler
Versace
Agent Provocateur
Alexander Mcqueen
Bulgari
Burberrys
Calvin Klein
Carolina Herrera
Davidoff
Dolce
Escada
Giorgio Armani
Gucci
Guess
Hugo Boss

Bir önceki yazımız olan Temiz görünümlü ayaklar için ne yapılmalı? başlıklı makalemizde daha güzel ayaklar için hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
sac-bakimi
Dolaşan Saçlarınızı Bu Öneriler İle Rahatlıkla Açabilirsiniz!

dolaşan saçlar nasıl açılır saçları açabilmek için uygulamanız gereken öneriler bilgiler tüyolar...  Kadınların genel sorunları içerisinde yer alan ve oluşması...

Kapat