Düz örgülü çok şık Fırfırlı Bayan kazağı

Düz örgülü çok şık Fırfırlı Bayan kazağı
22 Mart 2013 tarihinde eklendi, 1.503 kez okundu.

düz örgülü fırfırlı bayan kazağı modeli örneği nasıl yapılır detaylı açıklamalı yapılışı 

Düz örgü tekniği kullanılarak hazırlanan ve üzeri fırfırlar ile zenginleştirilen çok şık bir örgü bayan kazağı ile sizlerleyiz kadinmelektir.com takipçileri. Örgü işi yapan özel bir el tarafından gerçekten çok özel bir tasarım ile hazırlanan ve görünümü ile inanın bana çok ama çok şık olan bu harika bayan kazağını bilerek ve isteyerek ayaklarınıza kadar getirdim. Umarım bu özel seçeneği sizlerde değerlendirir ve bu harika alternatifi kendiniz için değerlendirirsiniz. Kış aylarında en büyük yardımcılarınızdan olan örgü kazakların, sizler için seçtiğimiz bu alternatifini mutlaka hazırlamalısınız. Evlerinizde oturduğunuz yerden fazla yorulmadan ve kasmadan rahatlıkla hazırlayabileceğinizi düşündüğüm bu örgüyü ayaklarınıa kadar getirdim. Benden size tavsiye bu parçayı kaçırmayın!

Malzeme: Nako Süper İnci

Renk no: 256 (dört yumak) 268 (bir yumak)

Şiş no: 4,5

Örgü şekli: Düz örgü, haraşo

Aksesuar: Sekiz tane düğme

duz-orgulu-firfirli-bayan-kazagi

Arka: 256 renk numaralı iplikle 14 ilmek başlanır. 42 cm haraşo örülerek bitirilir. Bitirilen parçanın üzerinden 82 ilmek çıkarılarak beden boyu 38 cm’de kol evi için yanlardan 3+2+1+1 ilmek kesilir. 24 cm daha örülerek arka yaka için ilmekler ortalanarak 24 ilmek bir defada kesilir. Omuzlarda bırakılan 22′şer ilmek 3 kademede kesilerek bitirilir.

Ön: 256 renk numaralı iplikle 14 ilmek başlanır. 42 cm haraşo örülerek bitirilir. Bitirilen parçanın üzerinden 82 ilmek çıkarılarak 23 cm’e tamamlanıp 39 ilmek düz 6 ilmek ters örülerek yaka oluşturulur. Her 3 cm’de bir toplam 8 adet ilik açılır. Beden boyu 38 cm’de kol evi için yanlardan 3+2+1+1 ilmek kesilir. 53 cm’e tamamlanarak yaka için 6+2+2+2+2+1+1 ilmek kesilir. Kol evi uzunluğu 24 cm’e tamamlanarak omuzlarda bırakılan 22′şer ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.

Kol: 268 renk numaralı iplikle elli ilmek başlanır ve dört sıra haraşo örülür. 256 renk numaralı ipliğe geçilerek ilmek çıkarılarak oniki sıra düz örülür. Kol evi için yanlardan üç+iki+bir+bir ilmek kesilerek her sırada l’er ilmek kesmeye devam edilir. Onaltı ilmek kalınca bir defada kesilerek bitirilir.

Yaka: Yaka çevresinden şişe seksen ilmek toparlanarak beş sıra ters örülüp bitirilir.

Fırfır: Bitirilen kazağın ön kısmından yirmiiki santimetre’den yukarı olmak üzere 256 renk numaralı iplikle yetmiş ilmek çıkarılarak ilk sırada iki ilmekte bir’er ilmek artış örülerek dört sıra düz, 268 renk numaralı iplikle iki sıra haraşo yapılaraktamamlanır. Aynı işlem yirmialtı santimetre ve otuziki santimetre’lerde de uygulanarak toplam üç’er fırfır örülür.

Bir önceki yazımız olan Nako Turuncu Bolero Modeli Yapılışı (Anlatımlı) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
firfirli-yesil-hirka
Fırfırlı Çok Şık ve Özel ‘HIRKA’ ve Yapılışı

fırfırlı hırka modeli örneği nasıl yapılır işlenişi yapılışı resimli anlatım hırka nasıl yapılır Örgü işin maharetli bir el tarafından gerçekten...

Kapat