Elişi Bolero Modeli ve Yapılışı

el işi örgü bolero modelleri örneği çeşitleri resimli detaylı anlatım yapılışı sizlerle…

Elişi ile hazırlanan harika bir örgü bolero modeli ile karşınızdayız hanımlar. Şık tasarımı ile sizlere büyüleyici bir görünüm kazandırabilecek bu bolero modelini eminim çok ama çok beğenecek ve modeli kendiniz için oluşturmak isteyeceksiniz. Tasarımcısı tarafından gerçekten özenli bir tasarım ile hazırlanan elişi bolero modelinin yapılışı aşağıdaki makalemde sunuyorum. Artık herşey sizin elinizde hanımlar, modeli değerlendirerek kendiniz için mutlaka oluşturmalısınız.

Not: Sunmuş olduğum bolero modeli ve yapılışının yanında, sizlere ekstra örnek olabilmesi açısından farklı alternatiflerde sunuyorum…

En güzel örgü bolero modeli örneği ve detaylı anlatım yapılışı sizlerle...

Modelin Yapılışı

ARKA:
100 ilmek başlanır, 1 diş haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Beden boyu 15 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 36 cm de kalan 86 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:
32 ilmek başlanır, 1 diş haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Ön ortasında, her sırada, bir taraftan 18 defa 1’er ilmek artış yapılarak 50 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 15 cm örülerek kol evi için bir taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 19 cm olduğunda yaka için ön ortasından 17 defa; 2 ilmek örülür, 1 ilmek kesilir. Beden boyu 36 cm de omuzda kalan 27 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür.

KOLLAR:
58 ilmek başlanır, 1 diş haraşo örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 15 cm arayla 2 defa 1’er ilmek artış yapılarak 62 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 37 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+14 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 53 cm de kalan 24 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

ÖN FIRFIRLAR:
75 ilmek başlanır, 7 cm düz örgü yapılıp ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. 2 adet örülür.

ARKA İÇ FIRFIR:
170 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. 2 cm olduğunda 3 ilmek arayla 1’er ilmek artış yapılarak 230 ilmeğe ulaşılır. Fıfır boyu 12 cm örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Arka bedene, ortasından başlanarak gül şekli verilerek dikilir.

ARKA DIŞ FIRFIR:
260 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. 2 cm olduğunda 5 ilmek arayla 1’er ilmek artış yapılarak 310 ilmeğe ulaşılır. Fıfır boyu 12 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Arka bedendeki arka iç fırfırın etrafına dikilir.

KOL FIRFIRLARI:
1.parça: 250 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. 2 cm olduğunda 4 ilmek arayla 1’er ilmek artış yapılarak 315 ilmeğe ulaşılır. Fırfır boyu 12 cm örülüp ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. 2 adet örülür. Kol ağzından başlanarak kol etrafına dikilir.
2.parça: 200 ilmek başlanarak düz örgüye geçilir. 2 cm olduğunda 5 ilmek arayla 1’er ilmek artış yapılarak 240 ilmeğe ulaşılır. Fıfır boyu 12 cm örülüp ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. 2 adet örülür. 1.parçanın üzerinden dikilir. Ön ortasından 1.5 metre kordon geçirilir.

En Güzel Bolero Modelleri

Bir önceki yazımız olan Örgü Hırka Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde örgü hırka modeli ve yapılışı ve Örgü hırka modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Tığ işi örgü bayan hırka modeli
Örgü Hırka Modeli ve Yapılışı

örgü hırka modelleri örneği çeşitleri detaylı resimli anlatım yapılışı ile sizlerle... Bayanlar için özel olarak tasarlanan bir örgü hırka modeli...

Kapat