Elişi örgü panço modeli ve yapılışı

örgü panço modeli örneği çeşitleri detaylı anlatım yapılışı ile birlikte sizlerle…

Örgü işi yapan profesyonel bir kişi tarafından hazırlanan ve şık yapısı ile bir hayli dikkat çekici olan şık bir panço modeli ve yapılışı ile karşınızdayız hanımlar. Kış aylarının en temel giyim ürünleri içerisinde yer alan pançonun, bu tarz örülmüş halini eminim çok beğenecek ve bu tasarımı maharetli elleriniz ile kendiniz veya bir sevdiğiniz için işlemek isteyeceksiniz. Rengi ve modeli ile tam bir tasarım harikası olan bu panço modeline bayılacaksınız.

Not: Sunmuş olduğum bolero modeli ve yapılışının yanında, sizlere ekstra örnek olabilmesi açısından farklı alternatiflerde sunuyorum…

Modelin Yapılışı

170 ilmek başlanır, düz örgü yapılır. Beden boyu 70 cm örülerek ilmekler ortalanır ve ortadaki 14 ilmek bir defada kesilir, örgüye 2 parça halinde devam edilir. Kesilen ilmeklerin kenarından 3+1 ilmek kesilir. Sonraki sıralarda aynı taraftan 11 defa 1’er ilmek artırılarak 85 ilmeğe ulaşılır, 56 cm daha örülerek ilmekler bir defada kesilip, bitirilir.
Pançonun tüm kenarına 1 sıra sık iğne geçilir.

Nako

Örgü Şekli: Düz örgü, sıkiğne

Ek Malzemeler: Kordonet, 60 cm kürk

Örgü Panço Modelleri

Bir önceki yazımız olan Elişi Bolero Modeli ve Yapılışı başlıklı makalemizde örgü bolero modeli ve yapılışı ve örgü bolero modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
ebruli bolero modeli ve yapılışı
Elişi Bolero Modeli ve Yapılışı

el işi örgü bolero modelleri örneği çeşitleri resimli detaylı anlatım yapılışı sizlerle... Elişi ile hazırlanan harika bir örgü bolero modeli...

Kapat