Erkekler için Harika “Örgü Hırka Modeli ve Yapılışı”

Erkekler için Harika “Örgü Hırka Modeli ve Yapılışı”
23 Aralık 2013 tarihinde eklendi, 2.750 kez okundu.

Örgü erkek hırkası modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle…

Yılbaşının yaklaşması ile sevgilime veya kocama ne hediye alacağım diye dert etmeyin. Biz kadinmelektir.com ekibi olarak sizlere bu konu hakkında yardım etmek istiyoruz. Nako tasarımcıları tarafından tasarlanan bu mutheşem hırka modelini sevdiğiniz erkeğe örebilir , ona yılbaşında büyük hediye verebilirsiniz.

Umarım sizlere paylaştığım modeli beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

örgü erkek hirkasi modeli ve yapilisi

Model adı : Safari Hırka
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 5
Beden : 42
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, burgu modeli
Gerekli malzemeler : 80344 (8 Yumak), 5 adet düğme
Mevsim : Kış, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:
121 ilmek başlanır, 6 cm 1+1 lastik örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 41 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 4+2+2+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 67 cm olduğunda omuzlar için her iki taraftan 30’ar ilmek 3 aşamada, sonraki sırada ortada kalan 41 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:
69 ilmek başlanır, 6 cm 1+1 lastik örülür. Ön ortasından başlanarak 11 ilmek beden boyunca 1+1 lastik örülürken, kalan 58 ilmeğe diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 18 cm olduğunda cep için ilmekler ön ortasından başlanarak; 11 ilmek 1+1 lastik, 18 ilmek diyagramdaki model, 28 ilmek 1+1 lastik, 12 ilmek diyagramdaki model şeklinde dizilir. 2 cm bu şekilde örüldükten sonra lastik örülen ilmekler kesilir. Sonraki sırada ilmek kesilen yerden şişe 28 ilmek artış yapılır, artırılan ilmeklere diyagramdaki model uygulanır. Beden boyu 41 cm örülerek kol evi için bir taraftan 4+2+2+1+1 ilmek kesilirken, aynı sırada yaka için ön ortasında örülen 11 ilmeğin yanınındaki 1’er ilmekler 2 sıra arayla lastik örülmeye başlanır. Beden boyu 67 cm olduğunda omuz için 30 ilmek 3 aşamada kesilirken, kalan 29 ilmek 11 cm 1+1 lastik örülüp, bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür. Sağ tarafta 9 cm arayla 5 adet ilik açılır. Ön ortasında 11 cm örülen kısım arka yaka ortasında birleştirilip, yakaya dikilir.
Cep için ilmek artışı yapılan taraftan şişe 30 ilmek çıkarılır, 15 cm düz örülerek ilmekler bir defada kesilip, bitirilir.

KOLLAR:
56 ilmek başlanır, 6 cm 1+1 lastik örülüp, diyagramdaki model uygulanır. Her iki taraftan 4 sıra arayla 19 defa 1’er ilmek artış yapılarak 94 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 52 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 5+4+4+4+12 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 68 cm de kalan 36 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü İşinden Bayan Etek Modelleri ve Yapılışları başlıklı makalemizde bayan örgü etek yapımı, örgü bayan etek ve örgü etek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Yazlık rengarenk Örgü Etek modeli
Örgü İşinden Bayan Etek Modelleri ve Yapılışları

örgü işi bayan etek modelleri örnekleri görselleri resimleri en güzel bayan etekleri 2014 Kadınların giyim konusunda asla vazgeçemedikleri ürünlerden olan...

Kapat