Erkekler için “Örgü Yün Kazak” örneği ve yapılışı

Erkekler için “Örgü Yün Kazak” örneği ve yapılışı
17 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 3.578 kez okundu.

erkek örgü yün kazak örneği modeli nasıl yapılır erkek kazağı yapılışı

Nako tasarımcıları tarafından erkekler için hazırlanan özel bir “yün erkek kazağı” ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Farklı bir tasarım ile hazırladıkları yün kazak modellerine gerçekten harika bir görünüm zenginliği kazandıran Nako tasarımcıları, bu özel kazağı yapılışı ile birlikte bizlere sunmuşlar. Erkek arkadaşınız, eşiniz veya çocuğunuz için rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu özel kazağı mutlaka değerlendirmeli ve hazırlamalısınız diye düşünüyorum kızlar.

Erkekler için “Örgü Yün Kazak” örneği ve yapılışıerkek örgü kazağı nasıl yapılır

 

Model adı     :     Süper Saf Yün Kazak
Zorluk derecesi     :     Orta
İlgili şiş numaraları     :     4.5
Beden     :     44
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, 2+2 lastik örgü

Gerekli malzemeler     :     268 (7 Yumak)

Mevsim     :     Kış

Yapılışı:

ÖRNEK YAPILIŞI:

1.sıra: 2 ilmek düz, 2 ilmek ters, 2 ilmek düz…şeklinde örülerek sıra tamamlanır.
2.sıra: bütün ilmekler düz örülür.
3.sıra: 1.sıradan itibaren örnek tekrar edilir.

ARKA:

60 ilmek yuvarlak lastik olarak başlanır, 120 ilmekle 7 cm 2+2 lastik örülüp, örnek uygulanır. Beden boyu 46 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1+1 ilmek kesilir. Beden boyu 68 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 46 ilmek bir defada, sonraki sırada omuzlarda kalan 30’ar ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN:

Arka beden gibi örülür. Beden boyu 60 cm örülerek yaka için ön ortasından 16 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. Yakanın her iki tarafından, her sırada 5+5+3+1+1’er ilmek kesilir. Beden boyu 68 cm de omuzlarda kalan 30’ar ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

KOLLAR:

30 ilmek yuvarlak lastik olarak başlanır, 60 ilmekle 8 cm 2+2 lastik örülüp, örnek uygulanır. Her iki taraftan 4 sıra arayla 10 defa 1’er ilmek artış yapılarak 80 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 48 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+24 defa 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 64 cm de kalan 22 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:

30 ilmek yuvarlak lastik olarak başlanır, 60 ilmekle 4 cm 2+2 lastik örülüp, yaka etrafına ilmek ilmek dikilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
anlatımlı örgü şal modeli ve yapılışı
Kadınlar için çok şık “Örgü Şal” modeli ve yapılışı

kadın örgü şal modeli örneği nasıl yapılır şal örülüşü 2013 şal modelleri Çok şık bir tasarım ile hazırlanan gerçekten özel...

Kapat