Erkekler için Örgü “Yün Yelek” modeli ve yapılışı

Erkekler için Örgü “Yün Yelek” modeli ve yapılışı
24 Aralık 2012 tarihinde eklendi, 2.444 kez okundu.

örgü yün erkek yeleği yapılışı açıklamalı detaylı resimli anlatım 2013 erkek yeleği

Nako’nun usta elleri tarafından hazırlanan gerçekten özel bir “yün erkek yeleği” modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz. Farklı ama göze hoş gelen yapısı ile dikkat çeken bu “örgü yün yelek” modelini eşiniz, çocuğunuz veya bir akrabanız için hazırlayabilir ve bu özel yeleği onlara hediye edebilirsiniz.

Nako tasarımcılarının “Süper Saf Yün Yelek” ismini verdikleri bu özel erkek yeleğini kendi el emekleriniz ile rahatlıkla hazırlayabilir ve sizlerde bu özel yeleğin aynısını ortaya çıkartabilirsiniz.

Erkekler için Örgü “Yün Yelek” modeli ve yapılışı

örgü erkek yeleği yapılışı

Model adı     :     Süper Saf Yün Yelek
Zorluk derecesi     :     Kolay
İlgili şiş numaraları     :     4.5
Beden     :     44
Yaş grubu     :     Yetişkin
Örgü şekli     :

Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, yuvarlak lastik

Gerekli malzemeler     :     223 (3 Yumak),5195 (4 Yumak), 7 adet düğme

Mevsim     :     Kış, Sonbahar

Yapılışı:

ARKA:

5195 renk no.lu iplikle 60 ilmek başlanır, 1+1 yuvarlak lastik olarak 7 cm örülüp, 120 ilmek ve 223 renk no.lu iplikle düz örgüye geçilir. 2 sıra arayla 5195 renk no.lu iplikle dönüşümlü olarak örülür. Beden boyu 47 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 69 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 48 ilmek bir defada, sonraki sırada omuzlarda kalan 30’ar ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.

ÖN:

62 ilmek başlanır, arka beden gibi örülür. Beden boyu 47 cm örülerek yaka için ön ortasından 2 sıra arayla 26 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 69 cm de omuzda kalan 30 ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir. Diğer ön parça da aynı şekilde örülür.

KOLLAR LASTİKLERİ:

5195 renk no.lu iplikle 60 ilmek başlanır, yuvarlak lastik örülerek 130 ilmeğe ulaşılır. 3 cm 1+1 lastik örülüp, kol etrafına ilmek ilmek dikilir.

YAKA:

5195 renk no.lu iplikle 98 ilmek yuvarlak lastik örülüp, 196 ilmeğe ulaşılır. 3 cm 1+1 lastik örülüp yaka etrafına ilmek ilmek dikilir. Sol tarafta 6 cm arayla 7 adet ilik açılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü işi "fırın eldiveni" ve açıklamalı yapılışı başlıklı makalemizde örgü işi fırın eldiveni yapılışı ve örgü mutfak ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
kırmızı şal modeli yapılışı
Kırmızı özel “Örgü Şal” modeli ve açıklamalı yapılışı

örgü kırmızı şal modeli örneği nasıl yapılır açıklamalı resimli anlatım yapılışı 2013 Kırmızı renk kullanılarak hazırlanan gerçekten çok özel bir...

Kapat