Eski duvar kağıdı nasıl sökülür? ( Anlatıyoruz )

Eski duvar kağıdı nasıl sökülür? ( Anlatıyoruz )
27 Mart 2013 tarihinde eklendi, 1.623 kez okundu.

eski duvar kağıdı nasıl sökülür eski duvar kağıdını sökebilme tavsiyeler

Dekorasyonlarınız içerisine uyguladığınız duvar kağıtlarınızın eskidiğini düşünüyor ve bu duvar kağıtlarını kendi el emekleriniz ile sökmek mi istiyorsunuz? Bunu nasıl yapacağınız konusunda herhangi bir bilgiye sahip değil misiniz? O halde sizler için hazırladığımız bu özel yazımızı takip etmelisiniz. Usta ellerin özel tavsiyelerini sizler için bir araya getirdik. Zahmetsiz ve kolay bir şekilde duvar kağıdı nasıl sökülür aşağıda anlatıyoruz. Eğer duvar kağıtlarınızı kolay bir şekilde sökmek istiyorsanız bu tavsiyelere mutlaka bir göz atmalısınız.

eski duvar kağıdı nasıl sökülür

eski duvar kağıdı nasıl sökülür

Eski duvar kağıdı nasıl sökülür? ( Anlatıyoruz )

eski duvar kağıdını sökebilme 1

eski duvar kağıdını sökebilme 1

Duvarlarınıza ekli olan duvar kağıtlarınızın üzerine, rulo fırçayla 4-5 kat su sürerek duvar kağıdını kaldırma işlemine başlıyoruz. Duvar kağıdı üzerine sürdüğümüz su ile duvar kağıdını iyice yumuşatıyoruz. Daha sonra spatulayla ya da elimizle kağıdın yumuşayıp yumuşamadığını kontrol ediyoruz.

eski duvar kağıdını sökebilme 2

eski duvar kağıdını sökebilme 2

Duvar kağıdınızı sökmeye başlamadan önce spatulayla duvar kağıdınıza çizikler atmanız gerekiyor. Bu işlem duvar kağıdının suyu daha iyi emmesi ve yumuşaması için mutlaka yapılmalı.

eski duvar kağıdını sökebilme 3

eski duvar kağıdını sökebilme 3

En son olarak yumuşan duvar kağıdınızı spatulayla kolaylıkla sökebilir ve duvarlarınızı eskiyen duvar kağıtlarınızdan kurtarabilirsiniz. Gördüğünüz gibi çok basit olan birkaç yöntem ile bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Eğer sizinde kendinize özel bir duvar kağıdı sökebilme işleminiz var ise bunu bize yorum olarak gönderebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Çilek mobilya yeni 'ARABALI YATAK' modelleri başlıklı makalemizde çilek arabalı yatak modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
bebeklere tütü modelleri
Bebekler için şık ‘TÜTÜ MODELLERİ’ ve fiyatları

bebek tütü etek kıyafet elbise modelleri fiyatları çeşitleri bebek ilk yaş kıyafetleri Bebekler için hazırlanan en özel tütü modelleri ile...

Kapat