Fırfırlı Çok Şık ve Özel ‘HIRKA’ ve Yapılışı

Fırfırlı Çok Şık ve Özel ‘HIRKA’ ve Yapılışı
22 Mart 2013 tarihinde eklendi, 1.484 kez okundu.

fırfırlı hırka modeli örneği nasıl yapılır işlenişi yapılışı resimli anlatım hırka nasıl yapılır

Örgü işin maharetli bir el tarafından gerçekten çok özel bir şekilde hazırlanan süper bir örgü hırka modeli ve detaylı anlatım yapılışı ile sizlerleyiz hanımlar. Örgü giyimi tercih eden tüm kadın arkadaşlarımızın her zaman ilk tercihleri içerisinde yer alan hırkanın, bu özel tasarımı görür görmez eminim çok beğenecek ve sizlerde bu özel parçayı kendiniz veya bir sevdiğiniz için hazırlamak için çalışmalara başlayacaksınız. Kendi el emeğiniz ile rahatlıkl hazırlabileceğinizi düşündüğüm bu özel örgü hırkayı ayaklarınıza kadar getirdim. Bu dakikadan sonra herşey sizin elinizde, bana kalırsa bu özel örgü hırkayı sakın kaçırmayın diyorum!

MALZEME: Nako Şenet

RENK NO: 256(1 yumak)

263 (Üç yumak)

ŞİŞ NO: Beş

ÖRGÜ ŞEKLİ: Düz örgü, haraşo

AKSESUAR: On tane düğme

firfirli-yesil-hirka

ARKA: Seksenaltı ilmek başlanır, altı santimetre iki+iki lastik yapılarak. Düz örgüye geçilerek otuz santimetre örülür. Kol evi için kenarlarda Üç+İki+Bir ilmek kesilir. Ondokuz santimetre daha yapılarak arka yaka için aradaki otuz ilmek bir defada kesilerek diğer sırada kesilen ilmeklerin yanlarından bir’er ilmek daha kesilir. Kol evi yirmiüç santimetre yapılınca omuzlara ayrılan yirmi’şer ilmek üç kademede azaltarak bitirilir.

ÖN: Kırkdört ilmek başlanır, altı santimetre iki+iki lastik yapılır. Düz örgüye geçilerek otuz santimetre yapılır. Kol evi için kenarlarda üç+iki+bir ilmek kesilir. Kalan otuzsekiz ilmek onbeş santimetre daha örülerek yaka kesimi için ön ortadan onsekiz+üç+üç ilmek kesilir. Kol evi yirmiüç santimetre’e yapılınca omuza ayrılan yirmi ilmek üç kademede bitirilerek tamamlanır.

KOL: İkiyüzatmışüç renk numaralı iplikle kırkdört ilmek başlanır, ikiyüzellialtı renk numaralı ipliğe geçilir. Bir’er sıra haraşo örülerek renk değişimi yapılır. Toplam altı sıra haraşo örülerek ikiyüzatmışüç renk numaralı ipliğe geçilerek iki sıra ters örülür. Düz örgüye geçilirken belirli aralıklarla yirmiiki ilmek arttırılıp otuzyedi santimetr örülür. Kol evi için yanlardan üç+iki ilmek kesilir. Otuz ilmek kalana kadar her sırada bir’er ilmek,hemen sonra üç sefer üç’er ilmek azaltarak örgüye devam edilir. Kalan ilmekler bir defada bitirilerek tamamlanır.

YAKA: Yaka çevresinde şişe yüzonsekiz ilmek toplanarak üç santimetre ters örgü yapılır.

ÖN BANT: Ön kenardan şişe yüzyirmi ilmek toplanarak üç santimetre iki+iki lastik örülür. Önün tek tarafında dört santimetre’de bir on tane ilik açılır.

Bir önceki yazımız olan Nako Turuncu Bolero Modeli Yapılışı (Anlatımlı) başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
2013 Armine elbise koleksiyonu (13)
Armine’nin yeni ‘TESETTÜR ELBİSE’ modelleri

armine tesettür elbise modelleri örnekleri çeşitleri trendleri fiyatları 2013 2014 Tesettür giyimi tercih eden kadınların genel tercihlerinden olan 'Armine' yeni...

Kapat